اجرای طرح «برق امید» در استان کرمانشاه

ایرسا_ طرح «برق امید» با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه برق در بخش خانگی از اول آبان ماه امسال در استان کرمانشاه اجرا می‌شود.
به گزارش ایرسا آنلاین، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اعلام این خبر گفت: تغییر نگرش مصرف کنندگان «بخش خانگی» به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کار‌های تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی این طرح است.
امیدعلی مرآتی با بیان اینکه در این طرح مشترکان به سه دسته مشترکان کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند، افزود: برای هر دسته متناسب با منطقه جغرافیائی، الگوی مصرف برق تعیین می‌شود و مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا ۱۰۰ درصد تعرفه برق بهره مند می‌شوند.
وی اظهار داشت: بر این اساس آن دسته از مشترکانی که در ماه‌های غیر گرم سال در مناطق عادی استان ماهانه ۱۰۰ کیلووات برق مصرف می‌کنند از پرداخت هزینه برق مصرفی معاف می‌شوند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خاطرنشان کرد: مشترکان شهرستان‌های گرمسیر قصرشیرین، سرپلذهاب، گیلانغرب و بخش ازگله نیز اگر ماهانه تا ۲۰۰ کیلووات برق مصرف کنند از پرداخت هزینه معاف می‌شوند.
مرآتی یادآور شد: بر اساس اطلاعاتی که از نرم افزار مشترکان استخراج شده، حدود ۲۰ درصد از مشترکان استان مشترکان کم مصرف هستند، ۶۵ درصد مشترک خوش مصرف و ۱۵ درصد نیز مشترک پر مصرف هستند.
وی گفت: چنانچه مشترکان پر مصرف ظرف ۶ ماه آینده مصرف برق خود را کاهش ندهند هزینه برق مصرفی آن‌ها ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.