کل اخبار 5036 اخبار امروز : 0
 • تاریخ : دوشنبه - ۲۵ - تیر - ۱۴۰۳
 • برابر با : Monday - 15 - July - 2024
 • ساعت :

  آیین نامه کمیته نظارت بر تحقق نامگذاری سال ۱۴۰۰ تصویب شد

  ایرسا_ در اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال ۱۴۰۰، آئین نامه اجرایی نظارت بر شعار سال که توسط اتاق کرمانشاه طراحی و تدوین گردیده بود، با اکثریت آرا مورد تصویب قرار گرفت .

  آیین نامه کمیته نظارت بر تحقق نامگذاری سال 1400 تصویب شد

  به گزارش ایرسا آنلاین ، کیوان کاشفی رئیس اتاق کرمانشاه در این نشست عنوان کرد: با تصویب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در جلسه مورخ پنجم فروردین سالجاری مقرر گردید طرحی برای تحقق نام گذاری سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در اتاق تهیه گردد و بلافاصله تیم کاری اتاق متشکل از متخصصان، صاحب نظران و اساتید دانشگاه تشکیل و مطالعات و جلسات متعدد برگزار شد.
  وی ادامه داد: بررسی اسناد و مطالعات سال های قبل، نظرخواهی از دستگاه های اجرایی استان، بررسی طرح ها و اقدامات ارسالی از وزارت خانه ها به دستگاه ها و همچنین برگزاری نشست هایی با تشکل های اقتصادی استان در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت، معدن و خدمات از مواردی بود که در راستای تهیه طرح تحقق نام گذاری سالجاری انجام گردید.
  عضو هیات رئیسه اتاق ایران اظهار کرد: پس از بررسی های کارشناسی دریافتیم جنس مشکلاتی که هم اکنون موجود است، همان مسائلی است که در سال های قبل هم وجود داشته و مواردی دیگر همچون مسائل ارزی و برگشت ارز – عدم پیش بینی بازار و سخت شدن “مالیات ستانی” در کشور نیز به آنها اضافه شده است.
  وی ادامه داد: به همین دلیل احکام و برنامه هایی که از سوی وزارت خانه ها و مرکز کشور به دستگاه ها ابلاغ گریده مد نظر قرار گرفته شده و بسته های جدیدی اعلام نگردید.
  کاشفی خاطر نشان کرد: آنچه بسیار اهمیت دارد لزوم نظارت در اجرای این فرامین و احکام است که بصورت صحیح اجرا شده و در حد شعار و برنامه باقی نماند.
  وی یادآور شد: اگر این برنامه ها دقیق، به موقع و صحیح اجرا گردد قطعا شاهد بهبود وضعیت کسب و کار در استان خواهیم بود.
  رئیس اتاق کرمانشاه گفت: پلتفرمی جهت ارائه به دستگاه های استان تهیه شده که بر اساس آن پیشرفت اقدامات هر دستگاه در خصوص پشتیبانی ها و مانع زدایی ها به صورت ماهانه گزارش میگردد که پس از راستی آزمایی دستگاه ها با عملکرد خوب و دستگاه های ضعیف را معرفی خواهیم کرد.
  کاشفی در ادامه به متن آئین نامه کمیته نظارت بر نامگذاری سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: این آئین نامه در راستای تحقق حداکثری نامگذاری سال تشکیل شده و وظیفه نظارت، سنجش عملکرد، اولویت بندی دستگاهها و نهادهای اداری دولتی، نهادهای عمومی غیر دولتی و تشکلهای بخش خصوصی دارای وظیفه اجرایی مصرح در قانون و مقررات و بخشنامه های دولتی را در طول سال ۱۴۰۰ خورشیدی را به عهده دارد.
  وی به ارکان این کمیته اشاره کرد و افزود: استاندار کرمانشاه به عنوان رئیس کمیته، دادستان استان ، رئیس سازمان بازرسی، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و رئیس اتاق بازرگانی استان به عنوان دبیر و مسئول دبیرخانه اعضای کمیته نظارت را تشکیل میدهند.
  عضو هیات رئیسه اتاق ایران تصریح کرد: این کمیته از خرداد ماه به صورت مستمر انتهای هر ماه تشکیل جلسه داده و بر اساس شاخصهای منظم و مشخص نسبت به بررسی عملکرد دستگاههای میپردازد.
  کاشفی گفت: نوع گزارش نظارتی این کمیته به صورت بررسی عملکرد ماهیانه، فصلی، شش ماهه و سالیانه خواهد بود و نتایج مصوب شده در کمیته برای تشویق، تنبیه و یا اصلاح رویه ها، مورد استناد قرار خواهد گرفت.
  وی افزود: دبیر خانه کمیته در اتاق بازرگانی مستقر میگردد و کارگروه نظارت ویژه از روسا یا کارشناس و بازرسان ویژه معرفی شده هر دستگاه عضو کمیته تشکیل میگردد که هر یک به صورت واحد حکم بازرس ویژه رئیس دستگاه معرفی کننده خود را دارا خواهند بود. رئیس این کارگروه، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری است.
  کاشفی گفت: این کارگروه شاخص واحد پایش کننده را با استفاده از مجموعه ای از دستور العملهای ابلاغ شده رسمی از دستگاههای بالادستی مبتنی بر نامگذاری سال و نیز پرسشنامه سنجش فضای کسب و کار، در قالبی از شاخصهای پیمایشی و غیر پیمایشی را تهیه و مبدا قرار خواهد داد.
  وی در پایان در خصوص نحوه گزارش دهی این کمیته گفت: وظیفه مکاتبات کمیته، دبیرخانه و کارگروه با مخاطبان مربوطه به عهده دبیرخانه کمیته نظارت بر تحقق نامگذاری سال خواهد بود و کلیه گزارشهای نظارتی کمیته به صورت مستمر ماهیانه، فصلی، شش ماهه و سالیانه تهیه و منتشر خواهد شد.

  ارسال دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  برو بالا