آغاز هفته منابع طبیعی در استان با کاشت نهال توسط استاندار کرمانشاه

ایرسا_ بر اساس توافقنامه همکاری میان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و به منظور افزایش سرانه فضای سبز دانشگاه ها در قالب طرح همکاشت تعداد ۲۰۰ اصله نهال در دانشگاه رازی استان کرمانشاه غرس شد.

 

به گزارش ایرسا آنلاین، در این مراسم که مهندس بازوند استاندار، دکتر اعلمی آل آقا ریاست دانشگاه رازی، مهندس کولانی مدیرکل منابع طبیعی ، جمع کثیری از مدیران ادارات ،اساتید دانشگاه، دانشجویان، یگان های حفاظتی منابع طبیعی و هیات های ورزشی و تشکل های مردم نهاد حضور داشتند تعداد ۲۰۰ اصله نهال با نام دانشجویان و مسئولین حاضر غرس گردید.
مهندس بازوند استاندار کرمانشاه  ، در پویش  #درخت_برای_زندگی و #همه_باهم_جهاد_برای_حفاظت_ازمنابع_طبیعی ضمن تبریک هفته منابع طبیعی از توسعه فضای سبز به عنوان یکی از الزامات استان نام بردند و تاکید کردند که منابع طبیعی و دانشگاه با مشارکت هم فضایی را به کاشت نهال به یاد شهدا و جانباختگان کرونا اختصاص دهند.
همچنین مهندس بازوند در این مراسم  از دهیاران خواست تا با اختصاص نهال به  روستاییان آن‌ها را به کاشت درخت ترغیب کنند.
در همین رابطه دکتر اعلمی آل آقا اظهار داشت: دانشگاه با توجه به اینکه یک حوضه فرهنگی است میتواند بهترین بستر برای توسعه فضای سبز باشد که ما این آمادگی را داریم.
همچنین مهندس کولانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ضمن تبریک  به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و روز درختکاری گفت: درختکاری، یکی از اموربسیار ارزنده در دین مبین اسلام است که در زمان حضرت پیامبر اکرم (ص) رواج پیدا کرد و هر سال در کشور تکرار می‌شود.
او افزود: از مهم‌ترین رسالت‌های جهادگران منابع طبیعی و سازمان جنگلها، کمک به افزایش سرانه فضای سبز در جای جای استان و کشور است و این امر تنها با مشارکت همگانی مردم به نتیجه خواهد رسید که خوشبختانه در استان کرمانشاه شاهد این مشارکت بوده و مردم خود را محافظ و همیار منابع طبیعی و محیط زیست می دانند و برای حفظ، احیا و توسعه این سرمایه الهی می کوشند.

مهندس کولانی اضافه کرد امیدوارم روزی برسد که آثار ریزگرد‌ها و گرد و غبار در بیابان‌ها و نقاط منشا آن را با درختکاری و با جنگل کاری بطور کامل محو کنیم و انشاءالله شاهد ریزگرد‌ها در کشور و استان نباشیم.

وی افزود اگر هر فرد در محل زندگی خود با کاشت یک نهال به درختکاری کمک کند، یک اجماع ملی و عمومی به وجود می آید که باعث تحول عظیم در این زمینه خواهد شد مهندس کولانی در خاتمه هفته منابع طبیعی را به تلاشگران در حوضه خود تبریک گفته از ریاست و معاونت فرهنگی دانشگاه رازی، تشکل های مردم نهاد، هیات دوچرخه سواری و سایر دست اندرکاران اجرایی برنامه به عنوان متولیان و بازوان منابع طبیعی در برگزاری این مراسم باشکوه تقدیر و تشکر کرد.
این مراسم با حضور دانشحویان باشگاه دانشجویی دانشگاه رازی و همزمان با برگزاری همایش بزرگ گروه دوچرخه سواران استان کرمانشاه و هیات دوچرخه سواری و اقشار مختلف مردم و دوستداران و همیاران منابع طبیعی و محیط زیست برگزار شد.