ایرسا_ عملیات برداشت چغندر قند پاییزه در شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش ایرسا آنلاین ، مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در سال زراعی جاری علی رغم مشکلات متعدد و کمبود بذر این محصول در سطح هزار و ۱۵۰ هکتار از مزارع شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین کشت شد که پیش بینی می‌شود ۵۸ هزار تن محصول از مزارع چغندر قند پاییزه استان برداشت شود.

هوشیار با بیان اینکه محصول برداشت شده توسط ۴ کارخانه قند بیستون، اسلام اباد غرب، همدان و قزوین خریداری خواهد شد، افزود: برای برداشت این محصول در سال جاری با استفاده از تسهیلات بانکی ۷ ست برداشت چغندر قند در شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین خریداری شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال زراعی گذشته ۱۹ هزار و ۴۵۱ تن چغندرقند پاییزه از سطح ۳۹۰ هکتار از مزارع مناطق گرمسیری استان برداشت شد.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان اظهار داشت: چغندر قند یکی از محصولات زراعی عمده در تناوب مزارع آبی استان است که در دو تاریخ کاشت به صورت بهاره در مناطق معتدل و سرد استان شامل شهرستان‌های اسلام آبادغرب، کرمانشاه، صحنه، هرسین، کنگاور و به صورت پاییزه در شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب کشت می‌شود.

به گفته هوشیار استان کرمانشاه به لحاظ سطح کشت و میزان تولید چغندر قند در بین استان‌های کشور رتبه سوم را داراست و سهم به سزایی در افزایش ضریب خود اتکایی شکر دارد.

  • منبع خبر : صداوسیما