ایرسا_ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه طرح اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها از بامداد روز شنبه یکم آذرماه در استان آغاز خواهد شد گفت همگی ما باید در اجرای صحیح طرح محدودیت‌های دو هفته‌ای مسئولیت پذیر باشیم.

به گزارش ایرسا آنلاین؛ حسین خوش اقبال با تاکید بر اینکه طرح اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها از بامداد روز شنبه یکم آذرماه در استان آغاز خواهد شد گفت: کمک‌هایی از سوی دولت برای مردم و طبقات آسیب پذیر در نظر گرفته شده است و علوه بر آن هم کمک‌هایی از سوی نهاد‌های حمایتی و سپاه پاسداران در نظر گرفته شده است که به دست مردم در طول این مدت خواهد رسید

خوش اقبال در ادامه با اشاره به اینکه شش تیم نظارتی در شهر کرمانشاه بر اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها نظارت خواهند کرد افزود: مساجد و اماکن متبرکه در این دوهفته تعطیل کامل می باشند و انتظار داریم که ائمه جمعه و روحانیون در اجرای این طرح همانند ماههای پیشین ما را همراهی کنند

وو همچنین به ورود و خروج خودرو‌های شخصی با پلاک بومی از شهر‌های وضعیت قرمز و به شهر‌های وضعیت قرمز هم اشاره کرد و گفت در این مدت تردد ممنوع است و  علاوه بر آن اعمال ممنوعیت تردد شبانه در شهر‌های وضعیت قرمز بخاطر تاثیر شب نشینی‌ها و دور همی‌های خانوادگی در بالا رفتن آمار کرونا بوده است. این ممنوعیت از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ادامه خواهد داشت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار تصریح کرد: در طرح محدودیت‌ها قرار نیست هیچ کارخانه و تولیدی تعطیل شودو جابجایی شاغلان در کارخانجات به شهر‌های دیگر با تایید لیست توسط صنعت معدن و تجارت بلامانع خواهد بود.

وی اضافه کرد: توقع میرود که مردم در این دوهفته نهایت همکاری را با طرح ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها را داشته باشند. ورودی بیماران به بیمارستان‌ها بیش از خروجی‌ها شده و این وضعیت اگر ادامه یابد خستگی شدید کادر درمان و افزایش فوتی را خواهیم داشت.

خوش اقبال در ادامه گفت: ۱۳ وزارتخانه در طرح محدودیت‌های دو هفته‌ای مسئولیت پذیرفته اند. ادارات موظفند تمام امکانات خود را برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی در اجرای طرح محله محور بکار بگیرند. با کوتاهی‌ها و قصور ادارات در این بخش برخورد خواهد شد.

وی در پایان با قدردانی از زحمات کادر درمان یاد آور شد: از مردم برای صبوری‌ها و رسانه‌ها در اطلاع رسانی‌ها تقدیر و تشکر داریم. امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها زحمات پرستاران و کادر درمانی را قدر بدانیم.