ایرسا_ به مناسبت ولادت با سعادت حضرت معصومه (س)  ، آئین دومین مرحله آزادسازی زندانیان سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه  در سال 1400 در زندان مرکزی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، رسول بهرامی پور مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه ضمن تقدیر از همراهی دستگاه قضایی استان و اداره کل زندانهای استان ، در سخنانی با اشاره به نقش آفرینی حقوق دانان بسیجی در عرصه های مختلف اظهار داشت : در راستای تعامل با سازمان زندانها و نهضت آزاد سازی زندانیان که از سال گذشته  آغاز شده است ، خدمات بسیار خوبی به زندانیان ارائه شده است .

بهرامی پور افزود : مهمترین راهبرد و هدف ما در سازمان بسیج حقوق دانان از کمک به سازمان زندان ها و نهضت آزاد سازی زندانیان فرهنگ سازی این امر خیر در جامعه و بسیج کنندگی تمامی ظرفیت ادارات و نهادها و سازمان های مردم نهاد بوده و هست و امیدواریم این امر خیر به یک فرهنگ عمومی در جامعه و سطح استان کرمانشاه تبدیل شود.

مدیر سازمان بسیج حقوق دانان  استان  کرمانشاه همچنین افزود: امسال هم اعلام کردیم که نهضت آزاد سازی زندانیان در سال ۱۴۰۰ به صورت ماهانه دنبال خواهد شد که خوشبختانه مرحله اول آن در ماه مبارک رمضان همزمان با ولادت باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) با آزاد سازی ۵ نفر انجام شد و امروز هم به مناسبت ولادت با سعادت حضرت معصومه (س)  ۵ نفر دیگر از زندانیان دارای محکومیت های مالی آزاد خواهند شد و این عزیزان به کانون گرم خانواده برخواهند گشت.

وی با بیان اینکه این طرح تا پایان سال ادامه دارد ، گفت: عدد آزاد سازی زندانیان توسط سازمان بسیج حقوق دانان استان تاکنون به ۳۶۰ نفر رسیده اظهار داشت:  امروز علاوه بر برنامه آزاد سازی زندانیان گروه جهادی حقوق دانان بسیجی در زندان مرکزی حاضر شده و به مشاوره و معاضدت حقوقی رایگان به زندانیان پرداخته و همچنین تیمی از پزشکان متخصص معاونت بهداشت و درمان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) نیز جهت ارائه خدمات پزشکی و درمانی رایگان به زندانیان ما را در برنامه امروز یاری  می کنند که از همراهی این عزیزان و مجموعه  معاونت بهداشت و درمان سپاه حضرت نبی اکرم (ص)  تشکر می کنیم.

مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان در پایان از همکاری و پشتیبانی سردار ریحانی فرماندهی محترم سپاه استان ، رئیس کل محترم دادگستری و دادستان محترم استان و همچنین مدیر کل و مسئولان زندانهای استان و سایر مسئولین و خیرین و به ویژه اصحاب رسانه در جهت  حمایت و پشتیبانی از این طرح تقدیر کرد .

در حاشیه این برنامه سرهنگ پاسدار جلال فتاحی معاون بهداشت و درمان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) نیز گفت: در راستای خدمات پزشکی و درمانی سپاه به صورت جهادی امروز تیمی از پزشکان سپاه در تعامل و همکاری با سازمان بسیج حقوق دانان جهت خدمت رسانی تخصصی به زندانیان در زندان مرکزی کرمانشاه حاضر شدند.

فتاحی با بیان اینکه متخصصین کلیه و داخلی، دندانپزشک، قلب، روانشناس، پزشک عمومی، جراح و … در این برنامه حضور دارند، افزود: خوشبختانه امروز  بیش از ۱۵۰ نفر از زندانیان مشمول خدمات رسانی عوامل پزشکی و درمانی سپاه قرار گرفتند. معاون بهداشت و درمان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) از استمرار همکاری مجموعه درمانی سپاه استان  با سازمان بسیج حقوق دانان در جهت خدمت رسانی به زندانیان خبر داد و افزود: تلاش میکنیم به صورت نوبه ای در همراهی با حقوق دانان بسیجی در زندان های استان به ارائه  خدمات پزشکی و درمانی به زندانیان بپردازیم.

در ادامه این برنامه معاون مدیر کل زندان های استان کرمانشاه با خیر مقدم به مدعوین از مشارکت فعالانه سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه و سپاه در امر آزاد سازی زندانیان تقدیر کرد و گفت : اقدامات جهادی حقوق دانان بسیجی در کمک به زندانیان بسیار مؤثر واقع شده است. پیوسته همچنین اقدامات مشاوره حقوقی حقوق دانان بسیجی به زندانیان و ارائه خدمات پزشکی و درمانی مجموعه بهداشت و درمان سپاه استان به زندانیان را اقدامی ارزشمند دانست و بر استمرار این فعالیتهای جهادی تاکید کرد.

در پایان این برنامه احکام آزاد سازی تعداد ۵ نفر از زندانیان مشمول آزادی  این مرحله  به آنان اهداء شد.