ایرسا_ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از افتتاح و یا آغاز عملیات اجرایی ۸۵ پروژه بخش کشاورزی در استان در هفته جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین، نوربخش حاتمی اظهار کرد: در هفته جهاد کشاورزی(۲۱ تا ۲۷ خرداد) ۸۵ پروژه با اعتبار بیش از ۱۰۹ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۲۰ نفر در استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

حاتمی افزود: در این هفته ۷۱ پروژه عمرانی و تسهیلاتی بخش کشاورزی در استان افتتاح و عملیات اجرایی ۱۴ پروژه هم آغاز می شود.

حاتمی پروژه های عمرانی قابل افتتاح را ۳۰ پروژه آب و خاک با سرمایه گذاری شش میلیارد و ۵۴۳  میلیون تومان و اشتغالزایی۹۴ نفر اعلام کرد.

وی گفت: ۴۱پروژه تسهیلاتی کشاورزی نیز در این هفته افتتاح می شود که این پروژه ها شامل ۹ پروژه باغبانی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۶نفر، ۲۶پروژه تولیدات دامی با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۲۹ نفر و هفت پروژه صنایع کشاورزی با اعتبار ۱۷ میلیارد و۳۵۵ میلیون تومان و اشتغالزایی ۹۵ نفر است.

این مقام مسئول در ادامه به شروع عملیات اجرایی پروژه های عمرانی و تسهیلاتی بخش کشاورزی استان در هفته جهاد کشاورزی اشاره داشت و گفت: این پروژه ها که جمعا ۱۴ پروژه هستند با ۳۰میلیارد تومان سرمایه گذاری زمینه ایجاد اشتغال۶۷ نفر را فراهم خواهند آورد.