ایرسا_ رئیس پلیس راه استان: در اثر بارش های چند روز گذشته و عدم رعایت مقررات و اصول ایمنی در جاده لغزنده از سوی برخی از رانندگان تعداد 19 فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داد.


به گزارش ایرسا آنلاین؛ سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: در چند روز گذشته که بارش ها در سطح استان وجود داشت و موجب لغزندگی راه ها شده بود متأسفانه به علت عدم رعایت مقررات و اصول ایمنی در جاده لغزنده از سوی برخی از رانندگان تعداد ۱۹ فقره تصادف به وقوع پیوسته که منجر به فوت ۲ نفر و مصدوم شدن ۲۵ نفر گردیده است که نامساعد بودن شرایط جوی در بیشتر این تصادفات نقش داشته است.

رئیس پلیس راه استان تصریح کرد: زمان رانندگی اصطکاک لاستیک ها با سطح آسفالت به ویژه در روزهای اول بارندگی کاهش می یابد, زیرا مخلوطی از گل و لای و آلودگی های موجود در سطح سواره رو مانند روغن ریخته شده در زمان های قبل سبب لغزنده شدن معابر می گردد و ممکن است سوانح خطرناک وجبران ناپذیری را برای رانندگان بی احتیاط به وجود آورد.

این مقام مسئول اظهار داشت: برای جلوگیری از سرخوردن در جاده های لغزنده بایستی با رعایت سرعت مطمئنه و افزایش فاصله طولی با خودروی جلویی حرکت کرده و از عجله و شتاب پرهیز نمود.
سرهنگ حیدری ادامه داد: لاستیک تنها وسیله تماس خودرو با جاده است و شرایط آنها برای وجود داشتن اصطکاک در آب و هوای بارانی بسیار مهم است. اگرسطح لاستیک ها صاف یا عمق آج آنها کمتر از ۲ میلی متر باشد باعث تشدید لغزش خودرو در سطح راه می گردد.

وی عنوان کرد: باید قبل از حرکت نسبت به کنترل برف پاکن ها, مقدار آب مخزن شیشه شور, چراغ ها, سیستم ترمز و بخاری اقدام نموده و در صورت داشتن نقص ابتدا آن را برطرف و سپس اقدام به رانندگی کرد.

رئیس پلیس راه استان در پایان گفت: رانندگی در زمان بارش باران مهارت بیشتری می خواهد چرا که جاده های لغزنده یکی از عوامل مهم وقوع تصادفات محسوب می شود.