معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، با اشاره به ورود یک توده گردوغبار به استان گفت: آلودگی شدید، هوای شهر کرمانشاه را در وضعیت بحران قرار داد.

به گزارش ایرسا_ آذر ولی‌زاده  با بیان اینکه میزان غلظت گردوغبار تا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب هوا طبیعی و استاندارد است، اظهار کرد: از این مقدار تا ۳۹۰ میکروگرم بر مترمکعب هوا، سبب قرارگرفتن در وضعیت هشدار می‌شود.

وی با اعلام اینکه اگر غلظت گردوغبار بین ۳۹۰ تا ۴۶۰ میکروگرم بر مترمکعب هوا باشد، وضعیت اضطرار ایجاد می‌شود، یادآور شد: در صورتی هم که میزان غلظت گردوغبار از ۴۶۰ میکروگرم بر مترمکعب هوا بیشتر شود، وضعیت آلودگی به حد بحران می‌رسد.

معاون نظارت و پایش اداره‌کل محیط زیست استان کرمانشاه، با اشاره به ورود توده گردوغبار به جوّ استان از عصر روز گذشته، ادامه داد: ذرات معلق موجود در هوای شهر کرمانشاه از ۷۶۴ میکروگرم، طی ۶ ساعت گذشته، هم‌اکنون به ۳۹۴ میکروگرم برمتر مکعب هوا رسید که به‌دلیل وجود ریزگردها در وضعیت بحران قرار دارد.

وی با بیان اینکه از صبح امروز روند غلظت گردوغبار روبه‌کاهش است، گفت: طی چند ساعت آینده، با وزش باد این توده گردوغبار از جو شهر خارج می‌شود.