ایرسا_ رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه، از راه‌اندازی دفاتر تجاری در کشور‌های عراق، سوریه، لبنان، عمان، قطر، تاجیکستان و ارمنستان خبر داد و گفت : کرمانشاه سکاندار تجارت، فروش و بازاریابی ایران در عراق شده است.

به گزارش  ایرسا آنلاین ، جهانبخش شکری اظهار کرد: خانه صمت ایران با توافقی که با وزارتخانه داشته است در نظر دارد، که در هفت کشور؛ عراق، سوریه، لبنان، عمان، قطر، تاجیکستان و ارمنستان دفاتر تجاری با هدف معرفی تولیدات، فروش، بازایابی محصولات استان‌ها به کشور‌های هدف معرفی و احداث کند و برای هر کدام از کشور‌ها در نظر گرفته شده است، که یک استان به‌عنوان معین انتخاب شده است.

وی افزود: استان کرمانشاه با تلاش‌های فراوان و ارائه مدارک و مستندات دال بر هم مرز بودن با کشور عراق به طول ۳۷۰ کیلومتر و داشتن چندین بازارچه مرزی و ارتباط کُرد‌نشین و عرب‌نشین نزدیک به قومیت‌ها موفق شدیم به این مهم دست پیدا کنیم که این افتخاری برای استان کرمانشاه است.

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این اقدام با یقین به پشتیبانی، همت و قوت مسؤولین و تمامی تشکل‌های استان صورت گرفته است که بتوانیم این مهم را به نام استان کرمانشاه به سرانجام برسانیم و افتخاری نه تنها برای اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن بلکه تمام مسئولین استان و در جهت حمایت از صنعتگران و معدنکاران سراسر کشور است.