ایرسا_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح ملی ابرار ویژه آسفالت راه‌های روستایی، گفت: ۳۵/۵کیلومتر از راه‌های روستایی استان کرمانشاه آسفالت شده است.

به گزارش ایرسا آنلاین؛ فریبرز کرمی اظهار داشت: این طرح که از سال گذشته در کشور آغاز شده ، شامل: زیرسازی، لکه گیری، روکش آسفالت و احداث ابنیه فنی می باشد که از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۳۵/۵کلیومتر از راه های روستایی آسفالت شده و ۷۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد: راه های روستایی کلانتر، سیداحمد در شهرستان قصرشیرین و چشمه کره، عظیم آباد، قول دره، سردره قبادی، چفته، باویسی در شهرستان سنقر و کلیایی و راه روستایی مراد آباد در شهرستان روانسر و راه روستایی گرگان، نظرآباد،احداث رمپ ها ورود و خروج نظرآباد  سفلی در شهرستان کرمانشاه به بهره برداری رسیده است.

کرمی خاطرنشان کرد: آسفالت راه روستایی در قالب طرح ملی ابرار نقش مؤثری در ارتقای شاخص ایمنی راه‌های استان داشت. اجرای این طرح در کرمانشاه همچنین تأثیر قابل توجهی بر ارتقای ایمنی، کاهش تلفات رانندگی و تسهیل جابجایی بار و مسافر در مسیرهای روستایی دارد.