ایرسا_ هفتمین جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور رییس بنیاد مستعضعفان، معاون وزیر صمت، استاندار کرمانشاه و اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی در سالن شهدای دولت برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین؛ استاندار کرمانشاه: امروز روزی خوبی برای استان کرمانشاه بود که پروژه عظیم قوطی‌سازی سینا هدیه ماندگار رهبر معظم انقلاب افتتاح شد.

هوشنگ بازوند گفت:اظهار داشت: طرح گرمسیری یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی جمهوری اسلامی است و اگر اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه را با شرایط امروز در نظر بگیریم بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان می باشد که منجر به تحول بسیار خوبی برای استان خواهد شد.

وی بیان داشت: این پروژه شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارد و برای ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در منطقه غرب استان ما آماده هر گونه کمک و ارائه تسهیلات یارانه ایی به بنیاد مستضعفان به منظور سرمایه گذاری هستیم که هر گونه در سامانه گرمسیری استان و منطقه غرب استان با توجه به نزدیکی به بازار عراق و استان های همجوار بسیار اقتصادی و به صرفه خواهد بود.

مقام عالی استان ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر شهرستان قصرشیرین یک منطقه ویژه اقتصادی است و امکان تصویب این شهرستان به عنوان منطقه آزاد لذا هر گونه سرمایه گذاری در این منطقه منجر به ارزش افزوده بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری خواهد شد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در اجرای طرح دامپروری تصریح کرد: با توجه به اینکه تولید این دامپروری در استان به صورت شیر خام به فروش می رسد لذا این ظرفیت وجود دارد که یک کارخانه لبنیاتی در نزدیکی این دامپروری ایجاد شود که هم کمک به افزایش تولید و هم کمک به رونق اقتصادی در منطقه خواهد کرد لذا چنانچه بنیاد مستضعفان برای این طرح آماده سرمایه گذاری باشد در استان حمایت های لازم صورت خواهد گرفت.

وی همچنین به افتتاح کارخانه عظیم قوطی سازی در کرمانشاه با سرمایه گذاری این بنیاد اشاره کرد و گفت: این کارخانه شرایط مناسبی از جهت جهش تولید برای استان ایجاد کرده که امیدواریم فاز دوم آن نیز با توجه به تاکیدات رئیس محترم بنیاد مستضعفان هر چه سریعتر اجرایی شود.

بازوند گفت: همچنین باید از اقدامات بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی در محرومیت زدایی در منطقه سرفیروز آباد و شهرستان سرپل ذهاب تقدیر و تشکر کنیم و اقدامات خوبی در این مناطق در راستای محرومیت زدایی انجام شده که ارزش این کار بسیار تاثیرگذار و تحول ساز خواهد بود.

مقام عالی استان بیان داشت: ایجاد یک کارخانه لاستیک در استان شدیداً مورد نیاز است که اگر بنیاد مستضعفان آماده سرمایه گذاری باشد ما زیرساخت های لازم را برای سرمایه گذاری این طرح به منظور تولید ۵۰ هزار تن لاستیک فراهم خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به ظرفیت های مناسب موجود در استان برای تولیدات و محصولات کشاورزی گفت:  با توجه به ظرفیت های استان در بخش کشاورزی، ایجاد یک کارخانه قند در استان مورد نیاز است که این طرح علاوه بر رفع نیاز استان می تواند در رفع نیازاستان های همجوار نیز موثر باشد لذا اجرای این طرح هم زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری در استان دارد.

وی در پایان گفت: در استان زمین برای احداث خانه برای محرومین وجود دارد و در این زمینه آماده هر گونه همکاری با بنیاد مستضعفان به منظور اجرای طرح های محرومیت زدایی و احداث منازل برای محرومین نیز می باشیم.

  • نویسنده : پوریا زارعی