ایرسا_ مدیرکل بیمه ایران استان کرمانشاه از پرداخت 235 میلیارد تومان خسارت در شش ماه سال جاری خبر داد و گفت: ۶۵ درصد از این مقدار متعلق به خسارات های اتومبیل بوده است.

به گزارش ایرسا آنلاین، جمال یوسفی اظهار داشت: در مورد اتومبیل سه خسارت اصلی وجود دارد که ۳۰ الی ۳۵ درصد از آسیب ها بر عهده اتومبیل ها می باشد و مابقی برعهده راننده و زیرساخت ها می باشد.

وی افزود: در استان کرمانشاه به علل مختلفی از جمله زیرساخت های نامناسب و اتومبیل های فرسوده حادثه ها بیشتر بوده و رتبه سوم کشوری در زمینه تصادفات، خسارات و شدت وارده در این زمینه اختصاص دارد.

با پرداخت به موقع خسارت به بیمه شدگان دین خود را ادا کرده ایم.

مدیرکل بیمه ایران استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مهمترین نگاه در بیمه ایران و تعهدات و قراردادهایی است که با مردم ارائه شده است و اگر دسترنج بیمه شدگان در زمانی مبادا جبران نشود اطمینان و اعتماد خود را در بین مردم عزیز از دست خواهیم داد، گفت: بنابراین باید در عمل شعار دهیم و بیمه ایران عملی کردن شعار نوکری کردن مردم می باشد و در نگاه اول پرداخت های به موقع خسارت بیمه به مردم در رتبه های اول کشور قرار داریم.

یوسفی با اشاره به اینکه در شش ماهه اول سال جاری ۲۵۵ هزار و ۵۰۴ بیمه نامه صادر شده است، گفت: انتظار می‌رود مردم در حوزه های مسکونی و آتش سوزی و… اموال خود را بیمه کنند چرا که در زلزله سال ۱۳۹۶ بیمه ایران در دو ماه بیش از شش هزار و ۷۰۰ پرونده جمع بندی و کاملا پرداخت کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر هر تولیدکننده ای از صفر تا صد تحت پوشش بیمه قرار بگیرد می تواند در مواقع آسیب از تعطیلی، بیکار شدن نیروها و عدم درآمدزایی جلوگیری شود.

پوشش بیمه عمر در استان کرمانشاه ۴٫۵ درصد است

مدیرکل بیمه ایران کرمانشاه گفت: پوشس بیمه عمر در استان که ۴.۵ درصد می باشد که میانگین کشوری از این مقدار بالاتر می باشد.

یوسفی افزود: در دنیای امروز اقتصاد و بیمه ملزم یکدیگر می باشد و افراد با درآمد بیشتر از بیمه عمر، حوادث و … استفاده می کنند.

وی بیان کرد: بخاطر راحتی و تسهیلات آسان و جلوگیری از هدر رفت وقت مردم به بیمه تا سقف ۵۰ میلیون تومان پرداخت الکترونیکی رسیده است و از هفته های آتی این مقدار به ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت خسارات توسط بیمه ایران انجام خواهد شد.

یوسفی با اشاره به اینکه در زمان کرونا تمام طرف های قرارداد با بیمه ایران از بخش خصوصی تا دولتی گرفته بدون حق هزینه بیمه، هزینه درمان کرونا به صورت رایگان به آنها شده است.

مدیرکل بیمه ایران استان کرمانشاه گفت: جوانان تحصیلکرده علاقمند به عرصه بیمه با ثبت نام در پورتال بیمه ایران و فرآیند آموزش و مصاحبه کد تخصصی بیمه عمر به آنها اختصاص خواهد یافت و بعد رسیدن به شرایط و شیوه نامه می توانند به کد حقیقی و نمایندگی دست پیدا کنند که تاکنون در استان کرمانشاه ۱۲۵ نفر تحت این سامانه قرار گرفته اند.

جمال یوسفی در پایان بیان کرد: در بیمه ایران استان کرمانشاه ۳۱ شرکت بیمه با ۷۵ نفر کارمند رسمی و ۳۲۰ دفتر نمایندگی مشغول به خدمت است.