ایرسا_ معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: به بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ طرح روستایی و عشایری تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش ایرسا آنلاین؛ مختار محمدی اظهار کرد: از ابتدای شروع فرآیند اعطای تسهیلات (سال ۹۷) تاکنون به سه هزار و ۳۶۲ طرح روستایی و عشایری، تسهیلات اشتغالزا اعطا شده است.

وی با بیان اینکه از  سال ۹۷ تاکنون ۴ هزار و ۷۹۰ طرح اشتغالزا در مناطق روستایی و عشایری به بانک‌های عامل معرفی شده اند گفت: به ۳ هزار  ۳۶۲ طرح، ۳ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۸۲ میلیون ریال تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه‌ی ملی تسهیلات پرداخت شده  است.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: پرداخت تسهیلات به  این طرح‌ها  زمینه‌ی اشتغال ۶ هزار و ۹۰ نفر را فراهم کرده است.

ایشان همچنین اظهار نمود: این تسهیلات به بخش‌های اولویت دار همچون صنعت، کشاورزی و خدمات اعطا می‌شود.

وی افزود: متقاضیان برای ثبت نام می‌توانند به سامانه‌ی کارا و یا به دستگاه‌های اجرایی مجوز دهنده مراجعه کنند.

مختار احمدی در پایان این گفتگو بیان داشت: همچنین از محل منابع صندوق توسعه ملی از محل اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری علاوه بر سهمیه استان مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ویژه مناطق زلزله استان با ایجاد ۱۹ هزار و ۴۳۹ فرصت شغلی به ۱۷ هزار و ۳۸۳ طرح اشتغالزا پرداخت شده است.

  • منبع خبر : صداوسیما