ایرسا_ پانزدهمین دوره استانی مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار، تلاش و تعاون استان در 4 رشته قرائت، حفظ در شاخه های 10 جزء ، 20 جزء و کل و اذان و مفاهیم و با حضور 85 نفر از قاریان و علاقمندان قرآنی در محل سالن اجتماعات اداره کل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، حسن عزیزی در این مراسم با اشاره به اینکه شناسایی استعدادهای برتر در رشته های مختلف قرآنی و ایجاد زمینه رقابت سالم در فعالیت های قرآنی در بین تلاشگران در این عرصه از اهداف ویژه برگزاری این مسابقات می باشد، اظهار نمود: برگزاری مسابقات قرآنی باعث افزایش ترویج فرهنگ قرآنی در بین قشر کارگری و خانواده آنان و ترغیب آنان به فعالیت های قرآنی می شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه قرآن کریم را چراغ هدایت و داروی شفا بخش دل‌ها دانست و ضمن بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سعی در بسط و گسترش قرآن بین جامعه کارگری دارد، تصریح کرد: باید تلاش شود تا فرهنگ قرآن‌خوانی و درک و عمل به مفاهیم قرآنی در جامعه کارگری بیش از پیش رواج پیدا کند.

وی در ادامه در خصوص چگونگی ثبت نام و روند برگزاری این دوره از مسابقات عنوان نمود: مسابقات قرآنی ویژه جامعه کار و تلاش و تعاون استان با ثبت نام و حضور تعداد ۸۵ نفر از قاریان و علاقه مندان به قرآن در دو بخش آقایان و بانوان و در رشته های قرائت، حفظ ( کل، ۲۰ جزء و ۱۰ جزء)، مفاهیم قرآنی و اذان در سطح مناسبی برگزار شد.

حسن عزیزی همچنین اظهار نمود: ۱۰ نفر برگزیده داوران در رشته های مختلف این دوره از مسابقات به مرحله کشوری که آذرماه سال‌جاری که با حضور برترین‌های قرآنی جامعه کار و تلاش در تهران برگزار می‌شود، راه یافتند.