ایرسا _ رییس بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: به منظور کاهش پرونده های مرجوعی به دادگستری از این پس مشاوران حقوقی در کنار مشاوران املاک به مردم خدمات حقوقی ارائه می کنند.

به گزارش ایرسا آنلاین، بهرامی پور رییس بسیج حقوقدانان استان در جلسه توجیهی مشاوران بسیجی حقوقدانان گفت: حجم زیادی از پرونده‌های دستگاه قضا به حوزه املاک اختصاص دارد که برهمین اساس مشاوران حقوقی با حضور درکنار مشاوران املاک در تنظیم قرارداد‌ها وشفاف سازی آن‌ها کمک می کنند تا اختلافات ملکی در استان کاهش یابد.
بهرامی پور افزود: یکی از برنامه های ما کمک به دستگاه قضایی در جهت کاهش حجم ورودی پرونده ها به منظور کاهش اطاله دادرسی است و با توجه به اینکه بخشی از اختلافات و دعاوی حقوقی ناشی از انعقاد قراردادهای غیر شفاف و مبهم می باشد،لذا حضور مشاورین حقوقی مجرب و متعهد در هنگام تنظیم قراردادها میتواند در جهت رفع مشکلات موجود موثر واقع شود.
او در ادامه با اعلام اینکه در این زمینه حدود ۶۰ نفر از حقوق دانان بسیجی به دادگستری کل استان معرفی شده که از ظرفیت آنان در این حوزه استفاده شود تصریح کرد: ما از مردم عزیزمان انتظار داریم قبل از انعقاد قراردادها از وجود مشاورین حقوقی استفاده کنند تا از مشکلات حقوقی احتمالی در آینده جلوگیری شود.
در ادامه این نشست بهمن مرادی فر معاون قضایی،اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در سخنانی با تشکر از همکاری و تعامل بسیار خوب سازمان بسیج حقوق دانان با دادگستری استان اظهار داشت: امروز نیاز طرفین قراردادها به دانش حقوقی است که حقوق دانان می توانند در این حوزه نقش بسیار موثری داشته باشند.
مرادی فر افزود ورود بسیج حقوق دانان در این طرح نوین از شاخص های همکاری بسیج در جهت خدمت به مردم دانست و گفت حقوق دانان بسیجی دارای دو بال حقوق دان بودن و بسیجی بودن هستند که میتوانند در این عرصه کمک کار دادگستری باشند.
معاون اجتماعی رییس کل دادگستری از ایجاد بسترهای لازم در اجرای این طرح در سطح شهر کرمانشاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد که؛ انشا الله بتوانیم در تمامی شهرستانهای استان با کمک حقوق دانان بسیجی این طرح را اجرا کنیم و امیدواریم مردم هم از این طرح استقبال کنند.
  • منبع خبر : صداوسیما