ایرسا_ نشست هماهنگی اجرایی شدن حضور مشاورین حقوقی در دفاتر مشاورین املاک کرمانشاه با حضور مدیران معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، قضات دادگستری، رییس اتحادیه مشاورین املاک و حقوق دانان بسیجی برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان  با اعلام اینکه رسالت حقوق دانان بسیجی کمک به دستگاه قضایی و رفع مشکلات حقوقی و قضایی مردم در سه عرصه جهاد حقوقی،عدالت گستری و مبارزه با فساد است اظهار داشت: بخش عمده ای از پرونده های حقوقی محاکم قضایی مربوط به اختلافات ناشی از تنظیم قراردادهای غیر شفاف است.

وی افزود به منظور کمک به تنظیم قراردادها و مبایعه نامه های شفاف حقوق دانان بسیجی آمادگی خود را برای همکاری با دادگستری و اتحادیه املاک اعلام کردند و در اجرای برنامه های پیشگیری ریاست محترم کل دادگستری استان جناب آقای دکتر توسلی زاده از امروز حقوق دانان بسیجی آموزش دیده آماده حضور در کنار مشاورین املاک هستند که امیدواریم معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و اتحادیه املاک طوری برنامه ریزی نمایند که از وجود حقوق دانان بسیجی در کلیه معاملات سطح شهر کرمانشاه استفاده گردد .

بهرامی پور همچنین افزود: امیدوار هستیم این طرح در جهت خدمت به مردم عزیزمان و کاهش حجم ورود پرونده های دادگستری موثر واقع شود و همگی بتوانیم خادم مردم خوبمان باشیم.

وی در خاتمه بیان داشت: آنچه که در توان بسیج حقوق دانان بوده اعم از شناسایی و آموزش حقوق دانان واجد شرایط و معرفی آنان به دادگستری تا به امروز که آغاز اجرایی طرح می باشد به نحو مطلوب انجام پذیرفته و بحث بکارگیری افراد و نظارت بر اجرای طرح بر عهده عزیزانمان در معاونت پیشگیری و اتحادیه املاک است که امیدواریم با تلاش این عزیزان متوقف نشود و با جدیت دنبال شود و سازمان بسیج حقوق دانان در این حوزه و هر حوزه ای که در جهت خدمت به مردم نیاز به ورود حقوق دانان بسیجی باشد همکاری خواهیم کرد.

در این نشست جناب آقایان یوسفی و پاشایی از کارشناسان معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، جناب آقای حیدری از قضات دادگستری و جناب آقای مرادی رییس اتحادیه مشاوران املاک به ارایه مباحث تخصصی و الزامات مشاوران حقوقی املاک و نحوه فعالیت آنان به ایراد سخن پرداختند.

در پایان این نشست گواهینامه های پایان دوره آموزشی مشاورین حقوقی املاک به آنان تودیع شد.