ایرسا_ رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از پیشنهاد اعمال 33 محدودیت کرونایی در استان در پی افزایش آمار مبتلایان این بیماری خبر داد.

مهمترین "محدودیت‌های کرونایی" در کرمانشاه کدامند؟

به گزارش ایرسا آنلاین، دکتر محمودرضا مرادی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به قرارگیری استان در وضعیت “هشدار” کرونا” گفت: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش آمار مبتلایان کرونا در استان هستیم و تعداد بیماران بستری‌ و فوتی بر اثر کرونا روبه افزایش است و همین امر استان را در وضعیت “هشدار” قرار داده است.

وی افزود: در پی این وضعیت، اعمال ۳۳ محدودیت کرونایی را در ستاد کرونای استان پیشنهاد دادیم که قرار است پس از هماهنگی با ستاد ملی کرونا در سطح استان اجرایی شود.

مرادی در تشریح مهمترین محدودیت های پیشنهادی، گفت: از جمله این محدودیت‌ها بستن درب آرامستان و جلوگیری از تشییع جنازه میت بصورت دسته جمعی است و فقط دو تا سه نفر از بستگان جهت خاکسپاری باید حضور داشته باشند.

این مسئول افزود: جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک به پاساژها و بازارهای شهر از جمله دیگر محدودیت ها است و درصورت تشدید وضعیت، کاهش ساعت فعالیت پاساژها در دستور کار قرار می‌گیرد و چنانچه شرایط بدتر شود تعطیلی این مراکز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: از جمله دیگر محدودیت های پیشنهادی بحث ممانعت از سوار کردن مسافران بدون ماسک در ناوگان حمل و نقل شهری و برون شهری است، همچنین افزایش شیف کاری مراکزی مانند مرکز تعویض پلاک و اجرای طرح زوج و فرد در آنها از دیگر محدودیت های پیشنهادی است.

مرادی کاهش تعداد پرسنل ادارات به یک سوم و فعالیت بصورت دورکاری، ادامه تعطیلی استخرهای سرپوشیده و سونا، استمرار تعطیلی باشگاه های ورزشی پربرخورد، تعطیلی مراکز گردشگری و اماکن سیاحتی، تعطیلی تالارهای پذیرایی، جلوگیری از فعالیت مراکز آموزشی خصوصی و جلوگیری از فعالیت مساجد و برگزاری نمازهای جمعه و جماعات را از دیگر محدودیت های پیشنهاد شده جهت مقابله با تشدید وضعیت کرونا در استان عنوان کرد.

وی افزود: همچنین الزام دفاتر عقد و ازواج به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک،  اتخاذ تمهیدات لازم جهت کنترل و رعایت فاصله گذاری در بازارچه های مرزی(جوانرود، قصرشیرین و پاوه)، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از برگزاری مراسم فاتحه خوانی و جشن ها در مناطق شهری و روستایی، درنظر گرفتن تمهیدات لازم برای کاهش ظرفیت کادر آموزشی و پرسنلی در پادگان های آموزشی و… نیز از دیگر محدودیت های پیشنهادی جهت مقابله با کرونا است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه اگر مردم همکاری نکنند قطعا حلقه محدودیت های کرونایی تنگ تر می‌شود، گفت: انتظار داریم مردم برای جلوگیری از خسارت های اقتصادی و معیشتی و سلامت جامعه همکاری کرده و رعایت پروتکل های بهداشتی را مد نظر داشته باشند.