ایرسا_ استاندار كرمانشاه گفت: مهمترين اولويت كاري ما تلاش براي سلامتي مردم است و از همه آحاد مردم شريف استان مي خواهيم كه همكاري خود را با مجموعه مديريتي جهت رعايت پروتكل هاي بهداشتي افزايش دهند.

به گزارش ایرسا آنلاین؛ هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا استان که با حضور معاونین استانداری، رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مدیران استان در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تمام تلاش ما در راستای تحقق و ایجاد سلامتی  در جامعه مردم است و مدیران وظیفه دارند که نهایت اهتمام خود را در این راستا بکار گیرند.

استاندار کرمانشاه در ادامه مصوبه های جدید و تصویبی از سوی اعضای این ستاد را اعلام و تصریح کرد: بنا به درخواست فرمانداران از روز شنبه هفته آینده محدودیت های کرونایی و تعطیلی در ۶ شهرستان استان به خاطر مسائل معشیتی لغو می شود و چنانچه مشکلی در این راستا ایجاد شود فرمانداران باید پاسخگو باشند.

بازوند همچنین با اشاره به ساعات کاری ادارات افزود: ساعات کاری ادارات از روز شنبه ۲۴ آبان ماه از ساعت ۷ و سی دقیقه صبح تا ساعت ۱۴ و سی دقیقه خواهد بود و همچنین تعلیق و تعدیل روند کاری کارمندان به صورت ۵۰ درصد از روز شنبه در اختیار مدیران ذیربط خواهد بود.

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به اینکه کرمانشاه یک کلانشهر محسوب می شود از ساعت ۱۸روز بیستم آبان تا بیستم آذر ماه  کلیه فعالیت های گروه ۲، ۳ و ۴ تعطیل می باشد و دستگاه های ذیربط موظف به برخورد لازم می باشند.

استاندار کرمانشاه از اداره صنعت، معدن و تجارت استان با همکاری اتاق اصناف خواست که بررسی های لازم را جهت تعطیلی منطقه ای از شهر کرمانشاه که دارای جمعیت زیاد و تردد گسترده مردم می باشد ، را انجام دهند و چنانچه به بررسی لازم در این زمینه رسیدند در جلسه شنبه هفته آینده به ستاد کرونا استان اعلام کنند.

بازوند تاکید کرد: ضروری است که به منظور آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم یکی از معاونین دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور در صداوسیما و از طریق رسانه ها به تشریح مشاغل ۲، ۳ و ۴( که در ارتباط با کرونا تعطیل هستند) بپردازد تا مردم بیش از گذشته با این مشاغل آشنا شوند.

وی همچنین گفت: ضرورت دارد که فعالیت مکان هایی که اقدامات مربوط به عمل زیبایی و جراحی پوست را انجام می دهند، به مدت دو هفته تعطیل شوند و در این راستا نظارت دقیق برای تعطیلی این نوع اقدامات ضروری است.

گروههای شغلی ۲ ، ۳ و ۴ که در اجرای طرح باید ساعت ۱۸ تعطیل کنند، کدامند؟

گروه های شغلی ۲ : عبارتند از پاساژ، مراکز خرید و مال ها، تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مساجد، مصلی ها، قنادی و شیرینی فروشی ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها، مراکز تهیه و طبخ غذا که اگر بیرون بر باشد می توانند باز باشند، آرایشگاه های مردانه، بازار فروش خوردو، مراکز شماره گذاری اتومبیل، بازار فروش فرش، موکت، فرش ماشینی، اسباب بازی فروشی ها، فروش لوازم خانگی، عمده فروشی ها و خرده فروشی ها، خدمات چاپ و دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمانی، کادوفروشی ها، پارچه فروشی ها، عکاسی ها، آژانس های مشاوره املاک، پرده سراها، فروش مبلمان، کیف و کفش، نوشت افزار، خیاطی و خرازی ها و لوازم آرایشی و بهداشتی جزو گروه شغلی ۲ هستند.

گروه های شغلی ۳ : شامل دانشگاه ها، مدارس، زبان سراها، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، موزه ها و موزه باغ ها، سینما و تئاتر، آرایشگاه ها، مساجد و مصلی ها و ممنوع بودن برگزاری هرگونه آزمون حضوری جزو گروه ۳ شغلی است.

گروه شغلی ۴ : از جمله برگزاری مراسم های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها، فعالیت باشگاه های ورزشی، مدارس شبانه روزی، کافه و قهوه خانه ها ممنوع است.