ایرسا_ عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در نشست کمیته اشتغال با معاونین و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: در جلسه کارگروه اشتغال‌ استان کرمانشاه بانک توسعه از محل ماده 52 تبصره 18 سه هزار و ششصد و پنجاه و دو میلیارد ریال در 17 طرح اشتغالزا در استان کرمانشاه مشارکت خواهد داشت.

به گزارش ایرسا آنلاین، عباس نجفی اظهار کرد: ریز ۱۷ طرح آماده و توسط کارشناسان بانک برسی و از این طرح ها حمایت خواهد شد.

وی گفت: روز گذشته از چندیدن طرح از جمله شرکت تعاونی ۲۱۳ آراد قصرشیرین که از محل اشتغال روستایی و عشایری ۱۵۰ میلیارد ریال به طرح ترزیق شده اما با توجه به زلزله سه سال گذشته و مشکلاتی که به طرح متحمل شده بود بانک توسعه تعاون از این طرح حمایت و ۹ میلیارد تومان از محل داخلی با سود ۱۰ درصد در نظر گرفت.

نجفی افزود: در این طرح پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی دیده میشود و با پیگیری های بانک خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری و ۴۰ نفر را به طور مستقیم مشغول به کار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: هفته آینده از طریق ویدئو کنفرانس طرح کشت و صنعت فرامان که از محل اشتغال روستایی و عشایری ۱۲۰ میلیارد ریال و از محل منابع داخلی ۱۰۰ میلیارد ریال تامین مالی شده بود افتتاح می‌شود.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: در ادامه بازدید های روز گذشته در شهرستان سرپل ذهاب و قصرشیرین بانک توسعه از طرح تولیدی پوشاک تعهد داد که از طریق تسهیلات قرض الحسنه از این شرکت تولیدی حمایت کند.

نجفی گفت: در شهرستان سرپل ذهاب یک سردخانه غیرفعال وجود دارد که به دلیل عدم هماهنگی های انجام شده مذاکراتی انجام گرفت که بانک از این طرح بازدید داشته باشند و جهت فعال کردن این طرح حمایت و به چرخه اشتغال برگردد.

  • نویسنده : علی اشرف زارعی تیرانی