ایرسا_مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: مراسم محرم در سال های قبل بسیار باشکوه انجام می شد اما در سال جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی در ۲۰ بقعه برگزار می گردد.

به گزارش ایرسا آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی با تبریک روز خبرنگار و تبریک عیدغدیرخم اظهار داشت: ویروس کرونا بسیاری از برنامه های اوقاف را تحت شعاع قرار داده است به طوری که یکی از وظایف اصلی اوقاف و امور خیریه برگزاری مسابقات قرآنی می باشد و در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا باز هم مسابقات در سطح شهرستان در شش منطقه با بیش از ۱۰۰۰ نفر شرکت و ۴۰۰ نفر به مرحله استانی راه پیدا کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: در سال های قبل این مسابقات به صورت باشکوهی برگزار گردید اما در سال جاری این مسابقات با محدودیت هایی مواجه شد و مسابقات قرآنی در سطح استانی در ۱۵ و ۱۶ مسابقات خواهران و از ۱۷ الی ۱۸ برادران در شهریور ماه سال جاری برگزار و ۱۹ شهریور اختتامیه است.

وی افزود: از روز عرفه برنامه های این ایام شروع شد و چندین مراسم و سخنرانی به صورت مجازی برگزار شد و جشن عید و کاروان شادی به صورت نمادین در سطح شهر راه اندازی گردید.

وی افزود: از محل موقوفات اوقاف خدمات بسیار خوبی به نیازمندان و افراد آبرومندی که در رابطه با کرونا دچار مشکل معیشتی شده بودند ارائه گردید و بسته های اقلام غذایی و بهداشتی به آنان اهدا گردید.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه گفت: اقداماتی نیز در مورد بقاع متبرکه از جمله راه اندازی نیروگاه خورشیدی انجام شده که این انرژی ارزان و در دسترس را در ۱۰ بقاع متبرکه استان راه اندازی نموده و در این زمینه ۲۰۰ کیلووات برق تولید می شود.