ایرسا_ به مناسبت هفته خوشنویسی مراسم رونمایی از کتاب کلک خیال انگیز اثر دکتر روح الله بهرامی پیرامون ابعاد شخصیتی و فرهنگی و هنری استاد کیومرث بهرامی برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، عصر امروز ( دوشنبه ۲۶ مهرماه ) به مناسبت هفته خوشنویسی از کتاب کلک خیال انگیز اثر ارزشمند و هنرمندانه دکتر روح الله بهرامی پیرامون بررسی احوال و آثار استاد کیومرث بهرامی با حضور جمعی از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم خسرو تمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آبادغرب با شاره به جایگاه هنر خوشنویسی در اسلام آبادغرب گفت : بدون شک هنر خوشنویسی در اسلام آبادغرب را باید قطب خوشنویسی شهرستان های غرب کشور دانست و بعید به نظر می رسد شهرستانی به اندازه اسلام آبادغرب هنر خوشنویسی در آن جریان و رواج داشته باشد.

خسرو تمری با تشکر از حضور هنرمندان در مراسم رونمایی کتاب کلک خیال انگیز گفت : این حضور در واقع ادای احترام به مقام هنری بزرگان خوشنویسی شهرستان از جمله استاد کیومرث بهرامی و استاد مسعود صادقی است و این حضور نشانه جایگاه هنر خوشنویسی در سطح شهرستان است و اینکه هنرمندان خوشنویس برای بزرگان و پیشکسوتان این عرصه احترام قائل هستند.

تمری افزود : کتاب کلک خیال انگیز و رونمایی از آن بهانه ای برای دورهمی هنرمندان خوشنویس است و باید این رویدادها را به فال نیک گفت و از ظرفیت آنها استفاده کرد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب بر تدوام برنامه های هفته خوشنویسی تاکید کرد و افزود : تقدیر و تجلیل و بزرگداشت هنرمندان این عرصه به صورت جدی در درستور کار قرار دارد و برنامه ریزی لازم برای این مورد صورت خواهد گرفت.

در ادامه مراسم آقایان مرادی نیا و مولایی و روح الله شرفی و سید مجتبی رضابیگی به صورت کوتاه در خصوص ابعاد شخصیتی و هنری استاد بهرامی مطالبی بیان داشتند.

استاد کیومرث بهرامی در این مراسم گفت : فعالیت هنری من از سال ها قبل از انقلاب شکل گرفت اما سالهای بعد از انقلاب به صورت رسمی وارد انجمن خوشنویسان ایران شدم و توانستم در سال ۱۳۶۴ اولین مدرک ممتاز خوشنویسی در اسلام آبادغرب را دریافت کنم .

وی در ادامه به خاطراتی از دوران دفاع مقدس وحضورش در جبهه های جنگ اشاره کرد و با اشاره خاطراتی از شهیدان حاج حمید شهبازی و حاج داریوش ریزوندی یاد آنها را گرامی داشت.

در پایان مراسم کتاب کلک خیال انگیز رونمایی شد.

در این مراسم همچنین به مناسبت ۲۴ مهر روز عصای سفید از هنرمند روشندل آقای حاصلی تقدیر شد.