ایرسا_ نايب رييس كانون اتومبيلراني و جهانگردي استان كرمانشاه گفت: وجود رودخانه قره سو در دل شهر كرمانشاه يك فرصت كم نظير براي توسعه گردشگري استان است و هرگز نبايد اين داشته ارزشمند خود را به دست فراموشي بسپاريم.

به گزارش ایرسا آنلاین، بنفشه امامی نیا در جمع خبرنگاران اظهارکرد: عبور رودخانه از دل شهر، در واقع فرصت کم نظیری برای رونق، آبادانی، زیبایی و توسعه گردشگری آن شهر است و از گذشته های بسیار دور تا کنون، هر شهری که رودخانه ای از دل آن عبور کرده باشد، آن شهر سرشار از لطافت و شادابی است. اما متاسفانه در شهر کرمانشاه که رودخانه قره سو از دل آن می گذرد به دلیل بی توجهی مسئولین در چند دهه اخیر، نه تنها این رودخانه کمکی به سرزندگی، رونق و آبادانی شهر نکرده است بلکه با ورود فاضلاب به آن عملا به نمادی از زشتی و بوی تعفن برای کلانشهر کرمانشاه تبدیل شده است.

وی ادامه داد: بیش از یک دهه است که طرح ساماندهی قره سو در میان مسئولین استان مطرح است اما در طول تمام این سالها نه تنها قره سو نجات نیافته است بلکه روز به روز به حجم فاضلاب های آن افزوده و عملا زشتی های آن پدیدار تر می شود.

امامی نیا تصریح کرد: حداقل انتظاری که از مسئولان مرتبط با موضوع می رفت این بود که با مصوباتی، نجات قره سو را در اولویت کاری خود قرار دهند اما متاسفانه می بینیم که عملا هیچ اقدامی برای این مهم صورت نگرفته است.

نایب رییس کانون جهانگردی استان کرمانشاه گفت: انتظار می رود که منتخبین شورای ششم در کرمانشاه، موضوع نجات قره سو را در اولویت برنامه های کاری خود قرار داده و با ایجاد تعامل بین بخشی و بین سازمانی با ارگانهایی همچون آب منطقه ای، آب و فاضلاب و … شرایط را برای نجات این رودخانه فراهم کنند.