ایرسا_ معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در نشست بررسی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی شهرهای هرسین، بیستون، اسلام آباد، روانسر و قلعه گفت: پروژه‌هایی که برای شهرها تعریف می‌شوند باید از این قابلیت برخوردار باشند که در توسعه شهر و شکل‌گیری یک درآمد پایدار برای شهرداری اثرگذار باشند.

به گزارش ایرسا آنلاین، مهرداد سالاری خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها اموال عمومی هستند و باید منابع آن‌ها در راستای منافع مردم و توسعه شهر هزینه شوند.‌

سالاری تاکید بر اینکه باید تفکر توسعه‌ای باید بر شهرداری ها حاکم باشد‌ در ادامه تصریح کرد: منابع مالی باید در پروژه‌هایی به کار گرفته شوند که از توجیه اقتصادی برای شهر و شهروندان برخوردار باشد.

معاون عمرانی استاندار بیان کرد: در کنار اجرای پروژه‌ها، برنامه بهره‌برداری از یک پروژه نیز بسیار مهم است و باید در همه طرح ها لحاظ شود.

وی از اجرای طرح های خدماتی و گردشگری در شهرها دفاع کرد و گفت: شهرهای توریستی مانند شهر بیستون باید به دنبال ایجاد مجموعه‌های خدماتی و تفریحی مناسب برای جذب گردشگران باشند.

وی تاکید کرد: نسخه‌های توسعه هر شهر با شهر دیگر متفاوت است و باید دارای توجیه سرمایه‌گذاری و بر اساس ظرفیت‌ها و نیازهای آن شهر طرح‌ریزی شود.

  • منبع خبر : معاون عمرانی استاندار کرمانشاه: