ایرسا_ فرماندار شهرستان کنگاور از ورود این شهرستان به موج چهارم کرونا خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه ، فرزاد الماسی در جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونای این شهرستان گفت: ساده انگاری درصد قابل توجهی از شهروندان ، ورود تعداد زیادی از مهمانان نوروزی ، برپایی مراسمات پرتعداد و متراکم جشن و ختم و اتفاقاتی از این قبیل ، رنگ کرونا در کنگاور را قرمز کرده است.

وی با اشاره به این که درپی این اتفاق محدودیت های جدیدی در این شهرستان اعمال میشود گفت: از امروز تنها صاحبان مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و سایر مشاغل تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

فرماندار کنگاور با تاکید بر این که رعایت شیوه نامه ها در فعالیت مشاغل گروه یک نیز ، به صورت سخت گیرانه مورد نظارت قرار خواهد گرفت گفت : علاوه بر اعمال محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد ، با کنترل مبادی شهرستان ورود هرگونه خودرو با پلاک غیربومی به شهرستان کنگاور ممنوع است.

الماسی با بیان این که صاحبان خودروهای غیربومی حاضر در شهرستان ، ۲۴ ساعت برای ترک کنگاور مهلت دارند گفت: پس از پایان مهلت مزبور ، خودروهای دارای پلاک غیر بومی در شهرستان کنگاور با اعمال قانون و جریمه ده میلیون ریالی مواجه خواهند بود.

او همچنین ضمن تاکید بر ممنوعیت فعالیت تالارهای پذیرایی گفت: چاپ هرگونه اعلامیه و دعوت به مراسم مختلف اعم از مراسمات فرهنگی، مذهبی و … در فضای حقیقی و مجازی نیز ممنوع است.

رییس ستاد مقابله با کرونا در کنگاور از لغو ماموریت های غیرضروری ادارات نیز خبر داد و تاکید کرد : زنگ هشدار کرونا در شهر کنگاور و شهر و روستاهای تابعه به صدا درآمده و بر همین اساس ، کلیه آرامستانها نیز در تمام ایام هفته تعطیل ، و تشییع و خاک سپاری تازه درگذشتگان نیز با حضور تنها ده نفر امکان پذیر است.

فرزاد الماسی برخورد با متخلفان از قوانین ستاد کرونا را سریع و قاطع خواند و گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگاور نیز ضمن پیش بینی موارد لازم ، برای بستری بیماران احتمالی آمادگی کامل دارد.