ایرسا_ ابراهیم عزیزی، کاندیدای انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه در محافل مختلف موضوع اصلی بحث است و هر چه به روز رای‌گیری نزدیک شویم، این مباحث پررنگ می‌شود که برخی پا از دایره انصاف بیرون گذاشته و شایعات مختلف را به زبان می‌آورند.

به گزارش ایرسا آنلاین، ابراهیم عزیزی دارای سوابق مشخص در سطح کلان ملی است و این را تقریبا همگان می‌دانند ولی شایعاتی به این فرد نسبت داده می‌شود، از جمله اینکه برخی می‌گویند عزیزی پاسخ تلفن کسی را نمی‌دهد یا عزیزی کاری برای کرمانشاه انجام نداده است و…
چندی قبل به اصرار برخی دوستان در جلسه‌ای دکتر ابراهیم عزیزی را دیدم و بی پرده همین مباحث را از وی بی تعارف پرسیدم.
در جلسه تنها یک پاسخ به من داد که آنچه شنیده‌ای می‌تواند از واقعیت دور باشد و از برنامه‌هایش سخن گفت. به جرات می‌گویم و به‌دور از تعارف این برنامه‌ها نه چندان مفصل و آرمانی بود که قابل اجرا نباشد و نه از واقعیت کشور دور که محقق نشود.
برنامه‌های عزیزی پشتوانه چهل سال تجربه در کار اجرایی، قضایی، قانونگذاری، نظارت، بازرسی و… دارد و یک ضمانت خوب برای اجرا دارد که در واقع شجاعت و ارتباطات وسیع عزیزی با مسولان ارشد کشور است.
پس از جلسه با دکتر عزیزی به تعمد همراه شدم تا بیشتر بشناسمش؛ پس از جلسه تلفن خودش و همراهان نزدیکش از سایلنت خارج شد و با تماس‌های مردم به صدا درآمد.
از وی چند متر دور و پشت سرش بودم که نکته جالبی به دیدم، هر شهروندی تماس می‌گرفت بدون اینکه وعده نامه نوشتن به او بدهد یا سر کار بگذاردش، درخواست‌ها را می‌شنید و همان لحظه با ارتباطات وسیع استانی و کشوری که دارد با یک مسئول تماس می‌گرفت و تلفن را در حالت کنفرانس قرار می‌داد که شهروندان درخواست خود را با مسئولان مربوطه مطرح کنند و در پایان اغلب راهکار قانونی توسط دکتر عزیزی بیان می‌شد و بدون بزرگنمایی در چند ساعتی که همراهش بودم بیش از ۱۰۰ تماس پاسخ داد.
پایان یک روز شلوغ و پرتلاش در خانه‌ای ساده میهمانش شدم که در خانه‌ای از جنس طبقه متوسط و شاید هم کمی پایین‌تر ساکن بود و در گوشه و کنار خانه پر بود از مدارک و کاغذهای که ورق ورق آن طرح‌های کارشناسی برای پیشرفت کرمانشاه بود.
از میان این اسناد به مدارکی برخورد کردم که گواه خدمت وی بود به کشور و مردم کرمانشاه…
از من قول گرفت بازگو نکنم، چراکه اسناد اداری نظام بود و شاید اگر بسیاری از کاندیداهای انتخابات چنین افتخاراتی داشتند، حتی سودای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را هم در سر می‌پروراندند و از این میان پس از کلی بحث در نهایت به او گفتم نامه‌ ای را بازگو می‌کنم که ابراهیم عزیزی در کسوت معاون رئیس جمهور امضا کرده بود و در واقع وی بودجه‌ای کلان به توسعه کرمانشاه اختصاص داده بود و اگر چندین طرح کلان عمرانی طی سال‌های قبل اجرا شده، به‌واسطه تدبیر دوراندیشانه وی بوده است.
با خودم به جمله کوتاه وی فکر کردم که شایعاتی که شنیدی با واقعیت ممکن است متفاوت باشد.
ابراهیم عزیزی چهره و وزنه آبرومند برای کرمانشاه است که برخی برای تخریب وی دست و پا می‌زنند.
قطعا مردم کرمانشاه از فرستادن چهره‌های بی نام و نشان به مناصب مختلف و کلان خیری ندیده‌اند و می‌توان به این مقوله امید بست که نام بزرگ ابراهیم عزیزی فرصتی تکرارنشدنی برای توسعه اقتصادی کرمانشاه باشد.