ایرسا_ رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه در نشست فعالین اقتصادی استان با هیات تجاری حلبچه از امضای تفاهم نامه همکاری تجاری و اقتصادی بین استان کرمانشاه و حلبچه عراق خبر داد و گفت: سفر هیات حلبچه نقطه شروعی برای گسترش تعاملات با کرمانشاه است.

به گزارش ایرسا آنلاین؛ کیوان کاشفی اظهار داشت : سفر هیات حلبچه نقطه شروعی برای گسترش تعاملات با کرمانشاه است به طوری که وجود اشتراکات و علایق مشترک بین استان کرمانشاه و حلبچه تاریخی بوده و مردمانی با تفاهمات و اقلیم مشترک می باشیم و به تبع آن نیز امیدواریم این اشتراکات به توسعه روابط اقتصادی دو طرف منجر شود

رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاکید داشت: استان حلبچه عراق بعد از گذراندن دوران سخت صدام در حال حاضر به توسعه نیاز دارد که امیدواریم توسعه و پیشرفت این استان را شاهد باشیم.

وی افزود: کرمانشاه به عنوان یک قطب صادرات در عراق به شمار می رود و با وجود سه استان حلبچه، سلیمانیه و دیاله که دارای اشتراکات فرهنگی و زبانی و همچنین مرز مشترک بوده می توانیم به توسعه صادرات کرمانشاه کمک شایانی کنیم.

کاشفی ادامه داد: حضور این هئیت در استان کرمانشاه را به عنوان آغاز فعالیت های اقتصادی می دانیم به طوری که استان حلبچه در حوزه کشاورزی و گردشگری بسیار مستعد بوده و تمایل داریم فعالین اقتصادی استان کرمانشاه نیز با فعالین این استان همراه باشند که این همکاری منجر به تعاملات اقتصادی سود مشترک برای دو طرف می شود.

کاشفی گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری اقتصادی بین کرمانشاه و حلبچه سندی تدوین خواهد شد که توسعه و تعاملات بیشتر دو طرف را رقم زده و به توسعه دو استان منجر خواهد شد.

وی افزود: در اتاق بازرگانی کرمانشاه حدود ۲ هزار نفر در حوزه های مختلف عضو می باشند و چندین تشکل در خدمات تخصصی کشاورزی، زراعت و صنعت مشغول بوده که این ظرفیت ها در اختیار هیئت حلبچه قرار می گیرد.

کاشفی  گفت: امیدواریم بتوانیم با امضای این تفاهم نامه به توسعه دو استان کمک کنیم که در این راستا چندین درخواست از طرف حلبچه از اتاق کرمانشاه تقاضا شده که بخش خصوصی ایران و کرمانشاه در این استان وارد شده و به اقتصاد آنها کمک کند.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری تجاری و اقتصادی بین استان کرمانشاه و حلبچه امضا شد.