ایرسا_مجمع انتخابات انجمن صنعت پخش استان کرمانشاه با حضور فعالین این صنعت در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار و اعضای هیأت رییسه انجمن انتخاب شدند.

به گزارش ایرسا آنلاین ، کیوان کاشفی رئیس اتاق کرمانشاه در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه بر اساس قانون بهبود فضای کسب و کار تنها اتاق بازرگانی امکان ایجاد تشکل‌ها و هماهنگی بین آنها را بر عهده دارد، گفت: خوشبختانه اتاق کرمانشاه در این زمینه پیشتاز بوده و انجمن‌ها و تشکل های تخصصی متعدد، توانمند و پویایی در بخش‌های مختلف تاسیس که هم اکنون زیر مجموعه اتاق بازرگانی کرمانشاه فعالیت دارند.

وی مهمترین هدف راه‌اندازی این تشکل‌ها را تقویت تصدی‌گری بخش خصوصی دانست و عنوان کرد: به علاوه اتاق بازرگانی زمینه تعاملات بخش خصوصی از جمله این تشکل‌ها را با حاکمیت و دولت فراهم می‌کند.

رئیس اتاق کرمانشاه معتقد است، با ادامه و تثبیت این روند مطالبات بخش خصوصی بسیار بهتر و موثرتر پیگیری خواهد شد و نتیجه آن تقویت بخش خصوصی، ایجاد اشتغال، ثروت و رفاه بیشتر است.

کاشفی با بیان اینکه در ایران بخش خصوصی با جایگاه واقعی و ارزشمند خود هنوز فاصله زیادی دارد، یادآور شد: باید از طریق ایجاد تشکل‌های بخش خصوصی و رسیدگی به مطالبات آنها جایگاه این بخش را تقویت کنیم.

وی بر لزوم پویایی و توانمندی تشکل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی هم تاکید و خاطرنشان کرد: تشکلی که فعالیت نداشته باشد و فقط در حد اسم باشد قابل تحمل نیست و می بایست منحل شود.

رئیس اتاق  کرمانشاه در ادامه از شرکت‌های صنعت پخش به عنوان یکی از مجموعه‌های مهم یاد که هم حلقه واسط بخش تولید، واردات، توزیع و خرده فروشی هستند یاد کرد و ادامه داد: این شرکت‌ها در زمینه تنظیم بازار و تامین مواد اولیه ، برنامه، پیشنهاد و راه کارهای موثری دارند.

وی پیش‌بینی کرد انجمن صنعت پخش به عنوان یکی از تشکل‌های قوی و توانمند اتاق بازرگانی کرمانشاه خواهد بود و افزود: این انجمن می‌تواند از تمام امکانات و ظرفیت‌های مختلفی که در اتاق کرمانشاه فراهم است استفاده کند و ما نیز در حد توان حمایت‌های مالی و معنوی را از آنها خواهیم داشت.

کاشفی همچنین از پیگیری برای عضویت نماینده این تشکل در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی هم خبر داد.

گفتنی است در پایان انتخابات این انجمن، آقایان شهرام ساسانی، سید محمد امین علوی، سعدی دامود، فرهاد نیک اندام، خلیل تنها، محسن قادری و سید جمال‌الدین نعلینی به عنوان اعضای اصلی و آقایان سهراب قدیر و مسعود محمدی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند. همچنین آقایان فرهاد اسفندیاری و هوشنگ رامشت به عنوان بازرس اصلی و علی البدل انتخاب گردیدند.