ایرسا_ بخشدار کوزران پیش از ظهر امروز سه شنبه  در نشست با دهیاران گفت: بخشدار کوزران گفت: دهیار و شورا برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

جمشید عزیزی با توجه به اینکه تلاش ما بر این است افرادی موجه، دهیار فعال و اصلح داشته باشیم گفت: باید مهاجرت معکوس را دنبال و باید مردم را مجدد به روستا برگردانیم و مشوق آنها باشیم. و باید به مردم در ساخت و ساز ها کمک کرد، ما برای کمک به مردم و تسهیل در امور مردم آمده ایم که کار کنند.

بخشدار کوزران گفت: با دهیاری که مشکل در کار مردم ایجاد کند برخورد خواهد شد. دهیار و شورا برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

وی افزود: دوران کودکی و نونهالی و… که به سن رشد و کمال برسد، شورا ها باید کم کم به کمال خود خواهند رسید.

وی گفت: ما نباید ذهنمان را روی شورا ها قرار دهیم که مهر داشته باشد، و بقیه هیچ دخالتی در امور نداشته باشند. بلکه باید همکاری و همراهی داشته باشند، مشورت راه حل بسیار خوبی است که در قرآن کریم چندین آیه در خصوص شورا است که گفته است کارهایتان را با مشورت هم دیگر انجام دهند.

عزیزی گفت: وقتی چند نفر در کنار هم قرار می‌گیرند چندین فکر متفاوت دارند، که می‌توانند جهت حل مشکلات و پیشنهادات مفید باشد.

وی گفت: در شورا همیشه تصمیم گیری از پایین به بالا است، که از شورا به بخشداری، به فرمانداری، نماینده مجلس و… ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اگر شورا ها براساس تمرین با کمال و رشد برسند، نسل های آینده شورا ها خیلی تاثیر گذار خواهد شد، گفت: شورا ها باید در انتخاب دهیارها دقت کنند و افراد با وجه مثبت انتخاب کنند همچنین باید شوراها را در روستاها تقویت شوند.

عزیزی به ثبت نام شورا در روستا ها  بعد از شورای شهر اشاره کرد و گفت : باید حداقل ۴ نفر در روستاها افراد موفید و اصلح برای شورا ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه روستاهای واجد شرایط شورا براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ است که مبنا و ملاک انتخابات شورا است گفت: برای انتخابات شورا، که برخی از روستاها بدون توجه به این مسائل شورا داشته اند که همچنان می‌توانند داشته باشند.