ایرسا_ مسئول بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه گفت: حقوق‌دانان جهان اسلام و حقوق‌دانان بسیجی ماهیت واقعی حقوق بشر آمریکایی را برای جوانان بازخوانی کنند.

به گزارش ایرسا آنلاین، رسول بهرامی‌پور اظهار داشت: هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی فرصتی برای تشریح جنایات آمریکا علیه بشریت است.

وی با اشاره به اقدامات تروریستی نظیر ترور و به شهادت رساندن رئیس زندان اوین، بنیانگذار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران و شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ نفر از یاران امام و انقلاب، ترور و به شهادت رساندن آیت‌الله صدوقی، شلیک مستقیم به هواپیمای مسافربری ایران و به شهادت رساندن ۲۹۰ مسافر بی‌گناه، ترورها، بمباران‌های شیمیایی، کودتا، تحریم‌های ناجوانمردانه و غیرانسانی به ویژه تحریم دارویی در ایام کرونا و ده‌ها مورد دیگر از مصادیق نقض حقوق بشر آمریکایی نسبت به ملت ایران است.

بهرامی‌پور گفت: در سطح بین‌المللی نیز نقض حقوق ملت‌های آزادی‌خواه و کشتار آنان از جمله در سوریه، افغانستان، عراق، یمن و غیره جملگی نمایانگر چهره پلید و ماهیت کثیف آمریکا است.

وی افزود: این مدافع دروغین حقوق بشر به ملت خود هم رحم نمی‌کند و با کشتار مردم خویش ثابت کرد که مظهر کشتار، نژادپرستی، تبعیض و بی‌عدالتی و منفورترین ناقض حقوق بشر در دنیا خود آمریکا است.

مسئول بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه با بیان اینکه در سطح بین‌المللی باید یک گفتمان مطالبه‌گری حقوق بشری از آمریکا به وجود آید عنوان کرد: حقوق‌دانان جهان اسلام باید در این عرصه پیشقدم شوند و اصول بنیادین حقوق بشری را براساس متمدن‌ترین دیدگاه حقوق بشری یعنی حقوق بشر اسلامی برای همگان تبیین کنند تا فرهنگ و تمدن اسلامی بیش از پیش نمایان و چهره نقاب زده حقوق بشر آمریکایی نیز آشکار شود.

وی بیان کرد: همه ما تکلیف داریم تا در شرایط کنونی بیش از پیش ماهیت واقعی آمریکا را برای نسل جوان بازخوانی کنیم؛ هرچند امروز دنیا شاهد خوی ضدبشری آمریکا در پهنای سرزمین ملل آزادی‌خواه عالم است.

بهرامی‌پور با اشاره به آیه «و مکروا و مکرالله و الله خیرالماکرین» گفت: امروز استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار هر مکر و حیله‌ای که برای ملل مختلف و مسلمانان برنامه‌ریزی می‌کند، خود او به آن گرفتار می‌شود که امروز مصداق آن ناآرامی‌های کم‌سابقه آمریکا و افشای چهره واقعی ضدحقوق بشری آمریکا نسبت به ملت‌ها و حتی ملت خود مشاهده می‌کنیم.

  • منبع خبر : تسنیم