مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه، زمان بازگشایی مدارس استان را ۲۷ اردیبهشت اعلام کرد و گفت: مدارس فقط برای رفع اشکال دانش‌آموزان دایر می‌شود و حضور در این کلاس‌ها اجباری نیست.

به گزارش ایرسا، مجید یزدان‌پناه روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه از آمادگی کامل اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه برای برگزاری چهار هفته کلاس رفع اشکال برای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: همه عوامل اجرایی مدارس اعم از مدیران و معلمان در این چهار هفته برای پاسخگویی به سوالات دانش‌آموزان آمادگی کامل دارند.

دانش‌آموزان ماسک و دستکش همراه داشته باشند

وی با اشاره به رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن کلاس‌ها و محیط آموزشی دانش‌آموزان گفت: همه دانش‌آموزان باید با لوازم بهداشتی مانند ماسک و دستکش در کلاس حضور داشته باشند و همچنین از ورود خانواده‌های آنها به داخل مدارس هم جلوگیری می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص نحوه برگزاری امتحانات پایان سال گفت: امتحان دانش‌آموزان کلاس‌های اول تا ششم به صورت توصیفی است و ملاک ارزیابی آنها ارتباط معلم با آنها در گذشته و زمان کنونی است.

امتحانات نهایی ۱۷ خرداد برگزار می‌شود

یزدان‌پناه زمان برگزاری امتحانات نهایی کلاس دوازدهم را ۱۷ خرداد ۹۹ اعلام کرد و افزود: ۸۰ درصد محتوای کتاب در پرتال آموزش و پرورش وجود دارد که دانش‌آموزان با مطالعه این ۸۰ درصد امکان پاسخگویی به ۲۰ نمره امتحانی را دارند.

وی گفت: برای زمان امتحانات کلاس‌های هفتم تا یازدهم هیچ‌گونه دستورالعملی صادر نشده و در خصوص آن هنوز تصمیم‌گیری نشده است و اخبار موثق در این باره را از طریق صدا و سیما و رسانه‌های معتبر کشوری و استانی اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

مرداد ماه زمان ثبت‌نام کلاس‌ اولی‌ها

وی مراکز پیش‌دبستانی، مدارس استثنایی و شبانه‌روزی را کماکان تعطیل اعلام کرد و گفت: امروز علاوه بر سامانه شاد و شبکه‌های آموزشی صدا و سیما برای دانش‌آموزانی که امکان استفاده از این خدمات را ندارند، خودآموزهای بهاری و پیوست‌های آموزشی را به دست آنها می‌رسانیم تا کمبود امکانات را احساس نکنند و از آموزش عقب نمانند.

زمان ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها و سایر مقاطع یکی دیگر از سوالات خبرنگاران بود که مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: باتوجه به اینکه مرداد ماه را برای ثبت‌نام کلاس‌ اولی‌ها در نظر گرفتیم، با افزایش پایگاه‌های سنجش به خانواده‌ها اطمینان می‌دهیم همه مسایل بهداشتی را رعایت کرده و حافظ سلامت فرزندان آنها خواهیم بود.

یزدان‌پناه در پایان این نشست آخرین آمار از میزان حضور و استقبال از سامانه شاد را هم بیان کرد و گفت: تا امروز ۱۰۰ درصد مدیران، ۹۹ درصد کلاس‌ها، ۹۳ درصد معلم‌ها و ۸۵ درصد از دانش‌آموزان استان عضو سامانه شاد هستند.

  • منبع خبر : ایرنا