ایرسا_ رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه در برنامه سه ساله توسعه بخش کشاورزی قرار بود سال ۹۸ افزایش ۵۰۰ هزار تنی تولیدات را شاهد باشیم، گفت: این هدفگذاری محقق شد و مجموع تولیدات کشاورزی استان در سال گذشته ۵۱۹ هزار تن رشد داشت.

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از ایرنا، نوربخش حاتمی افزود: تولیدات کشاورزی کرمانشاه از چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تن در پایان سال ۱۳۹۸ به بیش از پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تن در پایان سال گذشته رسید.

وی با اشاره به در دست اجرا بودن برنامه سه ساله توسعه بخش کشاورزی استان، اظهار داشت: اجرای این برنامه از ۲ سال گذشته در استان شروع شده و در این ۲ سال از حیث اجرا جلوتر از برنامه بودیم.

حاتمی اضافه کرد: استان کرمانشاه سال گذشته از طریق اقداماتی مثل توسعه ضریب مکانیزاسیون، توسعه کشت های گلخانه ای و نشائی، مبارزه با آفات گیاهی، اصلاح نژاد دام و تشکیل زنجیره ‌های ارزش در حوزه دامپروری و توسعه باغات مدرن توانسته برنامه های مرتبط با سند توسعه سه ساله بخش کشاورزی استان را اجرایی کند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه برنامه توسعه سه ساله بخش کشاورزی زمینه ساز توسعه بخش کشاورزی استان خواهد شد، گفت: بر مبنای برنامه سه ساله توسعه بخش کشاورزی مجموع تولیدات کشاورزی استان ظرف سه سال از ۴٫۲ میلیون تن در پایان سال ۱۳۹۷ به ۶ میلیون تن در پایان امسال خواهد رسید.

حاتمی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه در بخش کشاورزی ظرفیت های زیادی دارد که با توسعه این بخش علاوه بر تامین نیاز داخل استان، می تواند محصولاتی را هم به خارج از استان و حتی خارج از کشور صادر کند، اضافه کرد: بخش کشاورزی استان آنقدر ظرفیت دارد که می‌تواند در حل مشکل بیکاری استان تا حدود زیادی اثرگذار واقع شود.

حاتمی با بیان اینکه استان کرمانشاه ۲.۵ میلیون هکتار وسعت و بیش از ۹۴۰ هزار هکتار اراضی زراعی دارد، یادآور شد: استان کرمانشاه با دارا بودن ۱۱ اقلیم و ۲ برابر متوسط کشوری بارندگی، ظرفیت های زیادی برای توسعه بخش کشاورزی دارد، ضمن اینکه بیش از ۹۸ درصد محصولات زراعی در این استان قابلیت کشت دارند.