امام جمعه مسجد کوکب رشیدی کرمانشاه گفت: با همت بازاریان، تجار، معتمدین و مردم، فردا چهارشنبه 8 اردبیهشت ماه به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) در 115 نانوایی مناطق محروم شهر کرمانشاه نان رایگان توزیع خواهد شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی افزود: در سال ۹۷ با همت خیرن ۵ نانوایی در این امر مشارکت، در سال ۹۸، ۲۰ نانوایی، در سال ۹۹، ۶۳ نانوایی و در سال ۱۴۰۰ با کمک حضرت زهرا (س) ، و کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)، معتمدین بازار و تجار بیش از ۱۱۵ نانوایی اجاره شد.

وی افزود: تمامی نانوایی ها در حاشیه شهر از شرق کرمانشاه از جمله: صادقیه، ملاحسینی، جعفر آباد، باریکه، شاطر آباد، حافظیه، ده پهن و… و در غرب شهر؛ احمد ولایتی، چمن زین‌العابدین، ده مجنون، شهرک جلالیه، دره دراز، دولت آباد، چغاگلان و… تمامی نانوایی های این مناطق همچنین روستای کرناجی فردا نان به صورت رایگان توزیع خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه برای هر نانوایی به صورت میانگین ۷۰۰ هزار تومان هزینه شده است گفت: در بعضی از نانوایی ها یک میلیون و ۴۰۰ هزار و در بعضی دیگر ۵۰۰ هزار تومان بوده است و در این امر حسنه دو نفر از معتمدین و بسیج در نانوایی های سطح شهر نظارت دارند.

امام جمعه مسجد کوکب رشیدی اظهار داشت: با شورای سیاست گذاری ائمه جمعه هماهنگ شده است که فردا در تمامی شهرستانهای استان، ۲ الی ۵ نانوایی اجاره و نان رایگان در بین افراد کم درآمد توزیع شود.

وی افزود: این اقدامات با همت بازاریان، تجار، معتمدین و کمک های مردمی بوده و در کمتر از ۷ روز بیش از ۶۵ میلیون تومان جمع آوری و ۳۹۰ کیسه آراد تهیه و در اختیار نانوایی های ذکر شده توزیع شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی به بی تدبیری برخی از مسئولین استان انتقاد کرد و گفت: در بعضی از نانوایی ها مناطق محروم نان قرض و در زمان یارانه تسویه می‌کنند. که در این ۱۱۵ نانوایی تمامی حساب های دفتری که بعضا از ۲۵ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان بوده با همکاری نانوایی ها تسویه شد و ان شاالله در طول سال این کار حسنه در شهر کرمانشاه انجام می شود.

 

  • نویسنده : پوریا زارعی