ایرسا_ در روز شعر و ادب فارسی از اصغر عظیمی مهر -شاعر کرمانشاهی- تجلیل شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، در مراسمی که به مناسبت روز شعر و ادب فارسی در تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد از اصغر عظیمی مهر تجلیل شد و این شاعر کرمانشاهی لوح تقدیر خود را از دکتر فاضلی زاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دریافت نمود.

نفر اول کنگره سراسری شعر جوان کشور در دوره های پنجم و ششم در بندرعباس، نفر اول کنگره بین المللی شعر تقریب در بوشهر، برنده جایزه شعر محمدعلی بهمنی، برنده جایزه ادبی شیراز، نفر اول کنگره شعر غدیر، نفر اول کنگره شعر شب های شهریور، نفر اول کنگره شعر «پیام رحمت» در ارومیه، نفر اول کنگره شعر مقاومت در تهران، و نفر برتر هفت دوره شب شعر عاشورا در شیراز، بخشی از عناوین ادبی این شاعر کرمانشاهی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی است.

از اصغر عظیمی مهر تا کنون هفت عنوان کتاب شعر به چاپ رسیده و پیش از این ترجمه منظوم خطابه غدیر تحت عنوان «همسایه‌ی خدا» سروده این شاعر کرمانشاهی سروده توسط بنیاد بین‌المللی غدیر چاپ و به مقام معظم رهبری اهدا شده است.

گفتنی است این شاعر کرمانشاهی در هفته گذشته در سی و ششمین دوره شب شعر عاشورا در شیراز برای هشتمین بار عنوان «شاعر برتر» را به خود اختصاص داد که از این حیث پرافتخارترین شاعر کشور در این رخداد ادبی به شمار میرود.