ایرسا_ معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: کمیته امداد ۱۰۰ درصد از هزینه‌های ویژه درمانی مددجویان را تأمین می‌کند.

به گزارش ایرسا آنلاین، کیومرث رحمتی پور با بیان اینکه از سال ۹۸ بیمه پایه تمامی خانوارهای مددجو ساکن شهرهای استان به بیمه سلامت تغییر یافته است، اظهار داشت: علی رغم تغییر بیمه پایه مددجویان همچنان بیمه‌های مکمل و خدمات ویژه به خانوارهای مددجو ارائه می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر یک مهمانسرا، ۱۴۷ پزشک عمومی و متخصص، ۴۲ مرکز درمانی و بیمارستان، ۲۷ آزمایشگاه و ۸۵ داروخانه طرف قرارداد ما بودند که به واسطه این انتقال در اختیار بیمه سلامت قرار گرفتند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه بیان داشت: هفت هزار و ۵۵ خانوار تحت پوشش حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مشمول بیمه تأمین اجتماعی هستند و ماهانه حق بیمه آن‌ها واریز می‌شود و در یک رنج سنی خاص از مستمری بازنشستگی بهره مند خواهند شد.

رحمتی پور اظهار داشت: از این تعداد ۳ هزار و ۹۳۲ خانوار زنان سرپرست خانوار، ۱۷۶ خانوار قالی بافان، ۲۹۴۷ خانوار روستاییان و عشایر هستند.

وی با اشاره به طرح‌های حمایتی از خانوار تحت پوشش کمیته امداد، ادامه داد: تا پایان سال ۹۸ تعداد ۲ هزار و ۳۹۱ کودک مبتلا به سوءتغذیه و مشمول طرح بهبود تغذیه کودکان در سطح استان کرمانشاه از خدمات کمیته امداد بهره مند شدند و ماهیانه سبد کالا دریافت کردند.

رحمتی پور گفت: از ابتدای امسال در حال پالایش این کودکان هستیم که افرادی را که ۵ سال به بالا هستند و آنها که طبق نظر پزشک سو تغذیه آنها مرتفع شده است از چرخه خارج خواهند شد.

معاون کمیته امداد استان کرمانشاه به اقدامات کمیته امداد استان در زمینه بیماران و پوشش‌های درمانی نیز اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر ۸۹۰ بیمار صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند می‌شوند.

وی افزود: این تعداد ۵۲۰ بیمار سرطانی ،۱۱۷ بیمار دیالیزی ،۸۶ بیمار پیوند کلیه، ۱۰۷ بیمار ام اس، ۲۰ هموفیلی و ۴۰ نفر تالاسمی هستند.

رحمتی پور همچنین گفت: تعداد ۵۶۵ سالمند ناتوان نیز تحت پوشش قرار دارند که بر این اساس ماهانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه نگهداری به خانواده آنها پرداخت می‌شوند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد ۱۰۰ درصد از هزینه‌های ویژه درمانی مددجویان را تأمین می‌کند.

  • منبع خبر : مهر