ایرسا_ مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: 92.5 درصد دانش‌آموزان استان در شبکه آموزش دانش‌آموزان (شاد) حضور دارند.

به گزارش ایرسا آنلاین، مجید یزدان‌پناه امروز(۱۵ بهمن) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس آمارهای وزارت آموزش و پرورش هم اکنون ۹۲٫۵۹ درصد دانش‌آموزان استان کرمانشاه در شبکه شاد حضور دارند، گفت: بر این اساس از مجموع ۳۲۷ هزار و ۳۶۹ دانش آموز ثبت نام شده در سامانه سناد در استان، ۳۰۳ هزار و ۱۱۲ دانش آموز موفق به احراز هویت در شبکه شاد شده اند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون کمتر از ۷٫۵ درصد دانش‌آموزان استان در شبکه شاد حضور ندارند که شامل ۲۴ هزار دانش‌آموز می‌شوند.

یزدان‌پناه با اشاره به تداوم روند آموزش دانش‌آموزانی که متصل به شاد نیستند با استفاده از دیگر ابزارهای آموزشی مثل خودآموزها، تلویزیون، رادیو و …گفت: با توجه به حضوری شدن آموزش‌ها برای کلاس اولی ها و دومی ها در مناطق آبی و زرد کرونایی و مدارس با کمتر از ۵۰ نفر جمعیت در تمام مقاطع و همچنین استقبال ۳۰ درصدی دانش آموزان شهرها و استقبال ۸۰ درصدی دانش آموزان مناطق روستایی، مشکل زیادی از باب آموزش این دانش آموزان وجود ندارد.

وی اشاره‌ای هم به اهتمام آموزش و پرورش برای تهیه تلفن همراه هوشمند و تبلت برای دانش‌آموزان فاقد این امکانات آموزشی داشت و گفت: بر اساس آمارها تعداد دانش آموزان فاقد تلفن همراه هوشمند و تبلت استان کرمانشاه حدود ۲۹ هزار دانش آموز بوده که با همراهی نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی و البته حضور پررنگ خیرین این آمار به ۲۴ هزار دانش آموز رسیده  که به جد به دنبال تهیه ابزارهای هوشمند مورد نیاز این دانش آموزان هستیم و در این زمینه چشم به حمایت خیرین داریم، اگرچه تهیه این حجم ابزارهای الکترونیک کار پرهزینه ای است.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر وضعیت افراد بازمانده از تحصیل‌، گفت: تمام سعی ما این است که حتی یک نفر در استان بازمانده از تحصیل نشود، اما آمار بازماندگان از تحصیل را پس از پایان امتحانات خرداد ماه و از روی عدم حضور دانش آموزان در امتحانات پایان سال می توان اعلام کرد.

وی اشاره ای هم به دلایل اصلی ترک تحصیل دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم و دور افتاده داشت و افزود: ازدواج در سنین پایین یکی از اصلی ترین علل بازمانده از تحصیل شدن دختران است، هرچند علل دیگری مثل مشکلات اقتصادی و فقر فرهنگی را هم باید به این آمار اضافه کرد.

وی سپس با بیان اینکه تعداد مدارس غیردولتی استان کرمانشاه در چهار سال گذشته از ۱۱۰ مدرسه به ۱۵۲ مدرسه رسیده، گفت: همچنین تعداد مراکز آزاد آموزش و پرورش از ۴۱۳ مرکز به ۵۲۳ مرکز رسیده است. تعداد مراکز پیش دبستانی هم از ۴۱۰ مرکز به ۵۹۸ مرکز افزایش یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به تغییر کاربری ۱۷ فضای ورزشی درون مدرسه ای از سالن ها و فضاهای غیرقابل استفاده مدارس از سال گذشته، گفت: همچنین از سال گذشته شش زمین چمن مصنوعی هم به مدارس استان اضافه شده که البته ساخت سه زمین آن را خانواده مدلل که از خیرین استان هستند، تقبل کرده اند.

یزدان پناه با بیان اینکه در سنوات گذشته و از محل اعتبارات سفر رهبری سه استخر ورزشی شامل دو استخر در شهر کرمانشاه و یکی در شهرستان قصرشیرین برای دانش آموزان ساخته شده، گفت: همچنین دو استخر ورزشی در شهرستان های کرمانشاه و سرپلذهاب ساخته شده و دو استخر دیگر هم در دو شهرستان روانسر و دالاهو در دست ساخت است.

  • منبع خبر : ایسنا