ایرسا_شهردار کرمانشاه در نشست خبری امروز (هفتم بهمن) که با حضور معاونین شهرداری، رئیس شورای شهر و  خبرنگاران استان برگزار شد، گفت: برخی از افراد در استان کرمانشاه به دلیل منافع خود سرمایه گذاران را فراری میدهند و کسانی که برای پروژه های عمرانی و امور شهر مانع تراشی می‌کنند یا در آن پروژه دیده نشده‌ اند و یا دنبال انتفاع مالی هستند.

به گزارش ایرسا آنلاین، سعید طلوعی با اشاره به اینکه اگر به دنبال شهری آباد هستیم باید زمینه را برای حضور سرمایه گذاران در این شهر فراهم کنیم، گفت:  نباید بگذاریم آدم های کوته فکر سرمایه گذاران را فراری دهند، کرمانشاه یک استان بن بست است و برای حضور سرمایه گذاران باید جاذبه ایجاد شود . بی شک اگر سرمایه گذار در این شهر حضور پیدا کند به دنبال آن درآمد و اشتغالزایی هم خواهد آمد.

وی با اشاره به عدم حضور خود در شورا شهر پرداخت و گفت: اگر روال قانونی برای طرح سوال طی و جلسه شورا تشکیل شود، در جلسات حضور پیدا خواهم کرد.

طلوعی افزود: هرچند می‌دانم اگر در جلسه شورا حاضر شوم مورد بی احترامی قرار خواهم گرفت، چرا که برخی از اعضای شورا نماینده‌ام را که به جلسه شورا فرستاده بودم بیرون ‌کردند و بی احترامی به نماینده من یعنی بی احترامی به خود من و اگر من هم بروم همان افراد بی احترامی خواهند کرد. با وجود این شرایط دو بار رفتم و جلسه به حد نصاب نرسید. در یکی از جلسات از نیمه راه برگشتم و این توهین است که دعوت کنند و جلسه تشکیل نشود.

شهردار کرمانشاه در ادامه به تونل توحید در شهر تهران اشاره کرد و گفت: : در تهران که شهردار یکی از مناطق بودم، تونل «توحید» در محدوده منطقه من در حال ساخت بود و روزشمار برای پایان کار نصب شده بود و ااینجا در کرمانشاه روزشمار من این است که چه زمانی  فرار کنم و بروم.

وی با ابراز تاسف از اینکه به خاطر کارکردن بازخواست میشوم ،گفت:  شهرداران دیگر به خاطر کارهای نکرده بازخواست می‌شوند و من به خاطر فعالیت ها و پروژه های که انجام می‌دهم.  پروژه تله کابین که بعد از ۲۰ سال خواستیم رویای مردم‌ کرمانشاه را محقق کنیم، اما بعضی ها  از دو تا مشکل جوشکاری عکس می گیرند و مسئله را بزرگ می کنند و به‌اصطلاح چوب لای چرخ کار می گذارند.

طلوعی  افزود: در هر کاری مشکل و ایراد هست، اما اگر این افراد واقعا خیرخواه مردم و شهر هستند چرا به خود ما نمی گویند؟ اگر خیرخواه هستید به من بگویید من مشکل را رفع می‌کنم، اما بگذارید کار شهر پیش برود.

شهردار کرمانشاه در ادامه سومین  نشست خبری خود با اهالی رسانه گفت: درطول این دو سال که  شهردار بوده ام ۲۰۰ هزار تن آسفالت در این شهر استفاده شده است، ولی آنچنان که باید به چشم نمی آید، چون حجم مشکلات شهر بالاست و مردم هم انتظار دارند و حق دارند و من همیشه شرمنده شان می شوم که به جای خواسته های آنچنانی هنوز خواسته های ابتدایی مثل آسفالت دارند.

طلوعی افزود: مشکلاتی که از سالهای قبل تلنبار شده زیاد است، بطور مثال محله آقاجان پس از سالها آسفالت شده و کوچه هایی را آسفالت کرده ایم که ماشین به سختی از آنها عبور میکند و این سختی کار در حالی است که برخی چوب لای چرخ کارمان می گذارند، اما من آدم دوران جنگم و کم نمی آورم و تا پایان به رسالتم عمل می‌کنم و نمی گذارم اموال مردم حیف و میل شود.

طلوعی گفت: برخی مالکان واحدهای تجاری در بخش انتهایی مغازه هایشان، از قسمت مسکونی کم کرده و به بخش تجاری اضافه کرده اند که این کار تخلف است و باید جریمه بدهند. این جریمه ها حق مردم این شهر است و پول این مردم است و امورات مردم شهر از محل این درآمدها می چرخد. وقتی کسی چنین تخلفی انجام داده و میلیاردها تومان سود از قبل این کار عایدش شده باید جریمه پرداخت کند و  حق مردم شهر را بدهد و کاشت نیوجرسی یکی از راه های وصول طلب شهرداری است.

شهردار کرمانشاه با اشاره به وضعیت بد اقتصادی در خانواده ها و دستفروش های کرمانشاره اشاره کرد و گفت: اگر شرایط اقتصادی خوب بود همه تمامی دستفروش ها را  را جمع می‌کردیم، اما در این شرایط کرونایی و با این اوضاع اقتصادی فعلی تلاش کردیم که با دستفروشان که از اقشار  ضعیف جامعه هستند مدارای بیشتری شود تا در این روزها درآمدی داشته باشند.

تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی نوروز ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه هم از ۲۱۷ هزار تن آسفالت خیابان ها و معابر ظرف ۲ سال گذشته خبر داد و گفت: تقاطع امام حسین ۲ سال پیش ۶۰ درصد پیشرفت داشت و در مرداد ۹۸ و کمتر از ۶ ماه به بهره‌برداری رسید و همچنین تقاطع شهید سلیمانی هم ۲ سال پیش ۲۰ درصد پیشرفت داشت اما امروز ۹۰ درصد پیشرفت دارد و برای نوروز ۱۴۰۰ به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

حمید اعتصام‌فر با اشاره به اینکه پل وکیل‌آقا و تعریض قره‌سو هم در دست مطالعه و بررسی است، گفت: معبر جدید شهرک کیهانشهر به طول ۳.۵ کیلومتر، عرض ۷۰ متر و ۸۰ متر جدول‌گذاری است که مردم آن منطقه را از بن‌بست نجات می‌دهد و در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

۱۱۳ هزار و ۹۱۰ متر پیاده‌راه، ۱۲۵ هزار و ۶۸۰ متر جدول‌گذاری، سه هزار متر لوله‌گذاری، رفع آبگیری ۶۰ نقطه در کرمانشاه، پیاده‌راه پارکینگ شهرداری، بوستان بانوان، بوستان کرناچی، پردیس و بوستان حاشیه‌ای سراب قنبر از دیگر پروژه‌های عمرانی شهرداری کرمانشاه بود که اعتصام‌فر به آنها اشاره کرد.

آمار تلفات تصادفات سطح شهر ۴۴درصد کاهش یافته است

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه هم در این جلسه ساماندهی ترافیکی معابر و توسعه حمل و نقل عمومی را ۲ محور اصلی خدمات این بخش دانست و گفت: در بحث ساماندهی ترافیکی اولین مشکل ما تعداد بالای مرگ و میر و تلفات تصادفات سطح شهر بود بطوریکه در سال گذشته ۱۱۰ نفر کشته شدند.

محسن ارجمندی با اشاره به اینکه در اولین مرحله ۱۹ نقطه حادثه‌خیز کرمانشاه را شناسایی و طرح ساماندهی آنها را آغاز کردیم ادامه داد: امروز هم از اول سال تاکنون ۴۴ درصد در میزان تلفات کاهش داشتیم و این در حالی است که در سال های گذشته حدود ۲۵ درصد افزایش تلفات داشتیم و لازم به ذکر است که در نیمه اول سال جاری کرمانشاه در کاهش میزان تلفات در کشور اول شد.

وی با اشاره به برنامه‌های کوتاه‌مدت این بخش مانند نصب تابلوها، آشکارسازی و اصلاحات هندسی هم گفت: در برنامه‌های بلندمدت نصب ۱۷۰ دوربین ثبت تخلف را داریم که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و قرار است از طریق مناقصه و به زودی به سرمایه‌گذار محول شود تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

ارجمندی پروژه قطار شهری را هم یکی از پروژه‌های مهم شهرداری توصیف کرد و گفت: در سال جاری ۴۳۸ میلیارد تومان برای این پروژه جذب شده که قرار است به ۷۰۰ میلیارد تومان برسد و خط یک این پروژه هم تا پایان ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بر توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد و اظهار داشت: ۴۰ میلیارد تومان از محل اوراق مشارکت اتوبوس می‌خریم و به ناوگان اضافه می‌کنیم و بر همین اساس هم برای اولین بار در کرمانشاه سامانه باربری هوشمند برای اطمینان خاطر شهروندان راه‌اندازی و به بهره‌برداری می‌رسد.

ارجمندی در خصوص اجرای پیاده راه مدرس و از دستور کارخارج شدن این پروژه گفت: یک سال و نیم است که یک مشاور زبده روی این پروژه کار کرده و تمام تجهیزات و مراحل اجرای کار آماده شده و  قرار بود در فاز اول خط ویژه و احداث ایستگاه ها انجام شود و در فاز بعدی بحث پیاده راه سازی دو طرف خیابان انجام شود.

وی  تصریح کرد: طبق برنامه قرار بر این بود از اول تا ۳۰ بهمن خط ویژه راه‌اندازی شود و مابقی کار به بعد از سال موکول شود، اما با توجه به درخواست استاندار و بازاریان این پروژه فعلا تا پایان سال از دستور کار خارج شد.

ساماندهی ۲ ورودی اصلی شهر

بهزاد مسعودی اصل معاون فنی و شهرسازی شهرداری کرمانشاه هم در این جلسه به پروژه ساماندهی ورودی های شهر کرمانشاه اشاره کرد وافزود: ورودی های شهر ویترین شهر هستند و برای همین ساماندهی دو ورودی شهر از سمت اسلام آبادغرب با رویکرد یادمانی و از سمت سنندج با رویکرد تاریخی در دستور کار قرار دارد.

آماده سازی بازارچه دولت آباد با ۶۸۴ غرفه

وحید شامبیاتی مشاور شهردار کرمانشاه در حوزه اقتصادی و امور سرمایه گذاری هم در این جلسه با اشاره به پیشرفت خوب پروژه تله کابین کرمانشاه گفت: این پروژه مجوز میراث فرهنگی را در چندین نوبت اخذ کرده و مشکلی در این زمینه ندارد.

وی افزود: در بحث معارض زمین هم علمیات تملک نهایی شده و مشکلی در این زمینه نداریم.

وی به برخی ایرادات مطرح شده از سوی اداره کل استاندارد از پروژه تله کابین اشاره کرد وافزود: هر پروژه عمرانی مشکلاتی دارد، ایرادات مطرح شده که جزیی و مربوط به برخی جوش های پروژه بوده همگی رفع شده است.

شامبیاتی در  ادامه از راه اندازی مجموعه تفریحات آبی در “چم بشیر” خبر داد وافزود: مجوز نهایی این کار از شرکت آب منطقه ای اخذ شده و اعتبارات آن هم لحاظ شده است.

مشاور شهردار کرمانشاه در حوزه اقتصادی و امور سرمایه گذاری افزود: از جمله پروژه های دیگر در دست اقدام پروژه ایجاد مشاغل ضایعاتی در انتهای شهرک “جعفرآباد است” که با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در حال انجام است.

شامبیاتی از آماده سازی بازارچه دولت آباد خبر داد و افزود: ۶۸۴ غرفه در این بازارچه در نظر گرفته شده که موجب ساماندهی بازار دولت آباد خواهد شد.

وی همچنین از احداث ساختمان مرکزی شهرداری کرمانشاه خبر داد و افزود: بعد از بهره برداری از این پروژه، ساختمان فعلی و مرکزی شهرداری کرمانشاه به عنوان مجموعه تفریحی و توریستی و گردشگری در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.