ایرسا_ در پی کاهش چشمگیر سرقت از تجهیزات دکل‌های برق، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب با حضور در اداره آگاهی استان کرمانشاه از زحمات شبانه‌روزی کارآگاهان اداره آگاهی استان کرمانشاه تقدیر کرد.

به گزارش ایرسا آنلاین، در ابتدای این مراسم، سرهنگ پرویز نظری رئیس اداره آگاهی استان کرمانشاه گفت: پس از دریافت گزارش سرقت از تجهیزات دکل‌های برق در کرمانشاه از سوی شرکت برق منطقه‌ای غرب، با اقدامات خوب نیروی انتظامی و همکاری مجموعه نیروی مقامت بسیج وهمکاران شرکت در واحد حراست و تلاش‌های ارزنده کارآگاهان مجرب در پلیس آگاهی موفق شدیم نقاط حساس و پر خطر را شناسایی و سارقان تجهیزات دکل‌های برق را در حین ارتکاب جرم، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی کنیم.

سرهنگ نظری در ادامه بیان داشت: تعامل خوب و سازنده‌ای بین شرکت برق منطقه‌ای غرب و شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه و نیروی انتظامی استان برقرار است و امیدواریم این همت و تلاش ادامه داشته باشد تا معضل سرقت تجهیزات برق از بین برود.

وی افزود: همه تلاش‌ها، مرهون جان‌فشانی‌های همکارانم در پلیس آگاهی استان کرمانشاه بوده و امیدوارم تلاش‌های همکارانم باعث بالا رفتن احساس امنیت و پایداری شبکه برق شود.

در ادامه مهندس “علی اسدی” مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب گفت: ایجاد خاموشی و قطع برق و مختل شدن خدمت‌رسانی دستگاه‌های خدماتی به مردم، سبب ایجاد نارضایتی عمومی، اخلال در نظم و آسایش عمومی جامعه، ایجاد خسارات فراوان اقتصادی به شرکت برق و مردم از جمله مشکلاتی است که در اثر سرقت تجهیزات شبکه‌های انتقال و فوق‌توزیع برق به‌وجود می‌آید.

مهندس اسدی اظهار داشت: لزوم حفظ و حراست از بیت‌المال وظیفه شرعی و قانونی همه مردم بوده که طی چند سال گذشته با همکاری و همیاری مردم عزیز و به‌خصوص حضور به‌موقع پرسنل نیروی انتظامی، سرقت تحهیزات شبکه برق کاهش یافت.

وی ضمن تقدیر از همه عزیزان زحمت‌کش در عرصه حفظ نظم و امنیت در سراسر کشور علی‌الخصوص استان کرمانشاه گفت: با همت، تلاش و زحمات شبانه‌روزی شما عزیزان، امروز شاهد کاهش چشمگیر سرقت از تجهیزات دکل‌های برق در استان هستیم که موجب پایداری شبکه برق و خدمت‌رسانی دستگاه‌های خدماتی به مردم و افزایش رضایت عمومی در سطح جامعه شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب در پایان گفت: این تقدیرها قطعاً پاسخگوی خدمات و زحمات شما عزیزان نیست ولی بر حسب وظیفه شرعی و انسانی بر خود لازم می‌دانیم از زحمات شما عزیزان تقدیر کنیم.

مهندس مرآتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه نیز در این دیدار ضمن تشکر و تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی پرسنل خدوم اداره آگاهی استان، تعامل مؤثر نیروی انتظامی با صنعت برق در برقراری امنیت خطوط و تجهیزات شبکه برق را ضروری برشمرد.

وی افزود: امروز با حضور توانمند نیروی انتظامی در استان شاهد کاهش معضل آسیب‌رسانی به تأسیسات صنعت برق و سرقت سیم و از طرف دیگر استمرار انرژی الکتریکی به مشترکین برق هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با قدردانی از پلیس آگاهی استان در پیشگیری، کشف و شناسایی جرم، برنامه‌ریزی هدفمند در مناطق مستعد سرقت را مهم دانست و گفت: نیروی انتظامی در کنار دیگر دستگاه‌های قضایی و امنیتی جامعه با احساس مسئولیت در برابر مردم و پیگیری به موقع و اصولی حراست از تجهیزات برق، بازوان توانمندی برای ما در تأمین برق مطمئن و پایدار مشترکین به‌شمار می‌روند.