ایرسا_ مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تحقق برنامه سه ساله بخش صنایع تبدیلی استان خبر داد و گفت: در این برنامه افزایش ظرفیت ۷۰۴ هزار تنی صنایع تبدیلی تا پایان سال ۱۴۰۰ هدف گذاری شده بود که این میزان هم اکنون محقق شده است.

به گزارش ایرسا آنلاین ، کریمی با بیان اینکه این افزایش ظرفیت در قالب ۶۸ طرح، اشتغالزایی دو هزار و ۲۳۲ افزایش ۷۰۴ هزار تنی ظرفیت صنایع تبدیلی کرمانشاهنفر را به دنبال داشته، افزود: با این افزایش ظرفیت حدود ۵۲۰ هزار تن محصولات کشاورزی به کشور‌های همسایه صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه هم اکنون در فرآوری و بسته بندی جایگاه خوبی دارد، اظهار داشت: با توجه به جایگاه ویژه استان کرمانشاه در تولید نخود، طی سال‌های گذشته در زمینه بسته بندی این محصول حرفی برای گفتن نداشیم، اما در حال حاضر دو واحد سورت لیزری برای بسته بندی و صادرات و دو واحد تولید فلافل و لپه نخود در استان فعالیت دارند که توانسته اند بازار خوبی در اقلیم کردستان عراق به دست آورند.

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: هنوز جای کار زیادی در بحث فرآوری نخود در استان وجود دارد و نباید تنها به ساخت این واحد‌ها اکتفا کنیم|، به همین خاطر در تلاشیم با برنامه ریزی‌های انجام شده واریته‌های نخود را که در صنعت کاربرد دارد، بیشتر در استان کشت کنیم.

کریمی گفت: در سنوات گذشه تنها یک کارخانه رب در استان کرمانشاه فعالیت می‌کرد که بازار انحصاری در اختیار داشت، اما هم اکنون با احداث سه واحد فرآوری گوجه بازار رقابتی برای تولید محصول فرآوری شده با کیفیت فراهم شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر نیز یک واحد دیگر فرآوری گوجه در شهرستان سنقر و کلیایی در دست احداث است که پیش بینی می‌شود اواخر سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.