ایرسا_ با اعلام وضعیت فوق خطر کرونا در استان کرمانشاه مردم بخش کوزران در تماس تلفنی با پایگاه خبری ایرسا آنلاین نسبت به کمبود و نایاب شدن دارو در مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شبانه روزی کوزران انتقاد و درخواست رسیدگی و ورود استاندار و رییس دستگاه قضایی استان به وضع پیش آماده در مهم ترین و پر رفت و آمدترین شبکه بهداشتی و درمانی روستایی استان شدند.

به گزارش ایرسا آنلاین، عزیزی یکی از اهالی کوزران در گفتگو با خبرنگار ما از وضع پیش آمده گله مند بود و گفت: مردم کوزران مورد ظلم و ستم مسئولین واقع شده اند، چرا نباید یک سرم برای کاهش قند خون در این درمانگاه موجود نباشد؟ ما برای یک دارو باید ۵۰ کیلومتر را طی و به مرکز استان مراجعه کنیم. این یک ظلم ویژه در حق مردم شهید پرور کوزران سنجابی است که حدودا ۱۰۰ شهید را تقدیم انقلاب داده است دانشگاه علوم پزشکی استان در این مورد کوتاهی میکند.

وی افزود: از استاندار محترم و رییس محترم داستگاه قضایی استان خواهشمندیم محض رضای خدا یک بار هم شده به بی توجهی مسئولین نسبت به کوزران برخورد کنند.

یکی دیگر از اهالی این بخش ۱۹ هزار نفری در گفتگو با خبرنگار ما، کوزران را چهار راه ارتباطی استان عنوان کرد و گفت: مردم شهرهای اورامانات، گهواره، اسلام آباد و کرمانشاه از شهر کوزران عبور میکنند و تنها یک مرکز بهداشتی و درمانی در این شهر وجود دارد که هیچ نوع دارویی در آن موجود نیست. و ما مردم بی پناه کوزران مورد ظلم مسئولین واقع شده ایم.

روستاهای روانسر، گهواره، چهارزبر ماهیدشت و بخش مرکزی کرمانشاه به این مرکز مراجعه میکنند که بدون دارو کار را برای کادر درمان سخت کرده است.

مرادی میگوید: اگر خدایی نکرده شخصی در اثر نبود دارو فوت کند، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟؟؟ مسئولین تا فاجعه ای انجام نگرفته مشکل نبود دارو در مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شبانه روزی کوزران را رفع کنند.

محمدی یکی دیگر از شهروندان گفت: بی توجهی بخشدار کوزران نماینده استاندار یکی از عوامل به وجود آمده به وضع موجود در این بخش است.

لازم به ذکر است که دروخانه شخصی این شهر تا ساعت ۱۷ در حال خدمت رسانی به شهروندان میباشد.

بخش کوزران با جمعیتی بالغ بر ۱۹ هزار نفر در ۵۰ کیلومتری مرکز استان کرمانشاه به عنوان چهار راه ارتباطی قرار دارد.

 

  • نویسنده : ارسلان زارعی تیرانی