مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال ۹۸ مودیان کرمانشاهی ۲۵ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند، عنوان کرد: ۸۱ درصد از زکات جمع آوری شده در سال گذشته به امور محرومان و نیازمندان اختصاص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایرسا، آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در نخستین جلسه شورای زکات استان کرمانشاه د سال جاری با اشاره به سخنانی از امام راحل(ره) که اگر مردم وجوهات شرعی و زکات خود را پرداخت کنند برای همه فقرا کفایت می کند، گفت: رزمایش همدلی که هم اکنون در کمیته امداد در حال اجرا است در راستای جمع آوری این وجوهات برای نیازمندان اجرا می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه زکات باید براساس دستوالعمل‌ها هزینه شود، افزود: این فریضه الهی برای رفع نیاز محرومان و مستمندان است، نباید صرف کارهایی که دولت و مردم باید انجام دهند، شود.

آیت الله علما با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سال جهش تولید نامگذاری شده، بیان کرد: کرمانشاه یک استان بسیار توانمند در زمینه‌های مختلف کشاورزی، آبی و دامداری است که اگر خوب بر روی شاخص های اقتصادی آن برنامه ریزی و کار شود چند برابر ظرفیت جهش را دارد و انصافا در سالیان اخیر نیز خوب کار شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه در سال ۹۸ مودیان کرمانشاهی ۲۵ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند، عنوان کرد: این میزان زکات ۱۷۸ درصد بیشتر از تعهد ۱۴ میلیارد تومانی کمیته امداد استان در  سال گذشته بوده است.

محسن رخصی با اشاره به اینکه  ۸۱ درصد از زکات جمع آوری شده در سال ۹۸ به امور محرومان و نیازمندان اختصاص داده شده، بیان کرد: ۱۹ درصد از زکات جمع آوری شده نیز به منظور ساخت و تعمیر ۹۵ پروژه عمرانی عام المنفعه در استان هزینه شده است.

رخصی با بیان اینکه هم اکنون دو هزار و ۷۰۰ روستا در استان داریم، عنوان کرد: از این تعداد هزار و ۷۴۹ روستا دارای ظرفیت پرداخت زکات هستند و هزار و ۶۳۷ روستا نیز پرداخت کننده این واجب الهی هستند.

وی  با بیان اینکه هم اکنون ۹۱ درصد از روستاهای استان زکات پرداخت می کنند، تصریح کرد: امیدواریم در آینده نزدیک همه روستاهای استان زکات مال و محصولات خود را پرداخت کنند.