رئیس اتاق بازرگانی حلبچه گفت: حلبچه این آمادگی را دارد که هرگونه تسهیلات تجاری و سرمایه گذاری را در اختیار سرمایه گذاران کرمانشاهی قرار دهد و تعاملات دو سویه را افزایش دهیم.

به گزارش ایرسا آنلاین، پیشوا احمد محمود رییس اتاق بازرگانی استان حلبچه عراق گفت: اتاق بازرگانی حلبچه یکی از چهار اتاق قدیمی تشکیل شده در عراق می باشد و هدف اصلی ما توسعه اقتصادی و بازرگانی استان حلبچه می باشد و به خاطر این هدف حکومت کردستان پشتیبان اتاق بازرگانی حلبچه می باشد.

وی گفت: مرزهای مشترک و همکاری بین دو کشور منجر به توسعه روابط و تعاملات اقتصادی می شود و قوانین حکومت کردستان نیز به توسعه روابط کمک خواهد نمود که ما تمایل داریم تولیدکنندگان ایرانی سهم بیشتری از بازار عراق را در دست بگیرند.

پیشوا احمد محمود تاکید داشت: هدف اصلی کابینه کردستان عراق استقلال و خودکفایی می باشد و به جای مصرف کننده بودن بر تولید تاکید داشته به همین منظور با امضای این تفاهم نامه مشترک خواستار سرمایه گذاری مشترک و اقدامات مناسب برای بهبود استان حلبچه می باشیم.

وی افزود: حلبچه امکانات و پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری دارد به طوریکه مسئولان عراقی نگاه خاصی به این استان دارند و بدین منظور مسئولان امکانات مناسبی را برای این استان فراهم نمودند.

رییس اتاق بازرگانی حلبچه گفت: کرمانشاه نیز از لحاظ کشاورزی بسیار مستعد بوده و با توجه به طبیعت زیبای این استان می تواند در بحث توریسم موفق عمل کند که این استان با وجود قدرت تولیدی و اقتصادی قوی می تواند حضور بیشتری در استان حلبچه داشته باشد.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری تجاری و اقتصادی بین استان کرمانشاه و حلبچه امضا شد.