ایرسا_ در راستای منویات مقامات معظم رهبری(مدظله العالی) و نام‌گذاری شعار سال تحت عنوان تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها، فاز اول عملیات اجرایی راه دسترسی به معادن گیلان‌غرب در استان کرمانشاه با حضور مهندس بازوند؛ استاندار کرمانشاه، مهندس دارابی؛ رییس سازمان صمت استان کرمانشاه، مهندس دیودیده؛ مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ مناطق معدنی کشور و جمعی از معدن‌کاران استان کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، محسن دارابی در این مراسم افزود: فاز اول این پروژه عمرانی با اعتبار بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد ریال توسط ایمیدرو به طول ۱۰ کیلومتر آغاز شد که قرار است جاده دسترسی به معادن گیلان‌غرب ایجاد،تسطیح و آسفالت شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان مطالب فوق افزود: از آنجایی ‌که ۷۵ درصد از معادن قیر طبیعی( بیتومین) کشور در استان کرمانشاه و در شهرستان گیلانغرب وجود دارد، احداث چنین زیرساختی می‌تواند به حفظ اشتغال این معادن که بالغ‌بر ۳۰۰ نفر است کمک نماید.

دیودیده نیز در این مراسم اظهار داشت: راه‌اندازی این پروژه طی ۱۵ ماه به طول می‌انجامد که می‌تواند راه دسترسی به ۱۰ الی ۱۱ معدن بیتومین را آسان‌تر نماید.

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ مناطق معدنی کشور در ادامه افزود: ایمیدرو در سال ۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال میزان ۷ هزار میلیارد ریال به‌منظور ایجاد زیرساخت‌های لازم برای معادن کشور اختصاص داده‌است.

بازوند در مراسم آغاز عملیات اجرایی ایجاد راه دسترسی به معادن گیلان‌غرب در استان کرمانشاه گفت: تنها راه نجات کشور تولید است، بنابراین باید موانع بر سر راه تولید برداریم.

استاندار کرمانشاه در ادامه تاکید کرد: فاز اول این پروژه به طول ۱۰ کیلومتر است و امیدواریم ایمیدرو براساس زمان‌بندی صورت‌گرفته فاز دوم این پروژه نیز که ۱۰ کیلومتر دیگر است را به سرانجام برساند.

استاندار کرمانشاه در پایان از رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به‌منظور پیگیری و تلاش برای انجام این پروژه عمرانی که می‌تواند بخشی از مشکلات حوزه معدن را مرتفع نماید،تقدیر و تشکر کرد.