ایرسا_ شهردار کرمانشاه از کلگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه پیاده راه مدرس که طولانی‌ترین پیاده را کشور است در نخستین روز بهمن سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین ، سعید طلوعی صبح امروز در جلسه هماهنگی اجرای پیاده‌راه مدرس در جمع مدیران شهرداری و رئیس پلیس راهور شهرستان کرمانشاه به جزئیات اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: فلسفه وجودی پیاده راه‌ها نه صرفاً عملکردهای فیزیکی و ارتباطی، تثبیت و تقویت برخی کاربری‌های اقتصادی بلکه گسترش ارتباطات و تعاملات اجتماعی-فرهنگی و ایجاد مقیاس انسانی در عرصه عمومی است.

وی افزود: طرح پیاده راه سازی خیابان مدرس در ۲ فاز؛ حد فاصل میدان آزادی تا چهار راه مدرس و چهار راه مدرس تا میدان انقلاب جمعاً به طول یک هزار و ۸۰۰ متر از ابتدای بهمن ماه امسال اجرا خواهد شد.

شهردار کرمانشاه گفت: نخستین عملیات اجرایی این پروژه، آماده سازی معبر مدرس و ساخت ایستگاه برای استفاده از اتوبوس‌های BRT است که ۶ ایستگاه در رفت و به سمت چهار راه مدرس و ۶ ایستگاه در برگشت به سمت میدان آزادی احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: مساحت پیاده راه سازی که به صورت سنگ‌فرش اجرا می‌شود، در ضلع غربی چهار هزار و ۶۷۰ متر مربع و در ضلع شرقی ۵ هزار و ۸۰ مترمربع است که عرض مساحت پیاده راه سازی حد فاصله میدان آزادی تا چهار راه مدرس در ضلع غربی بین ۲.۴ تا ۳.۵ متر و در ضلع شرقی بین ۲.۷ تا ۳.۵ متر خواهد بود.

طلوعی خاطر نشان کرد: در مرحله نخست این طرح، ممنوعیت تردد برای وسایل نقلیه شخصی و تاکسی اعلام می‌شود و عبور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوس‌رانی صورت می‌گیرد.

وی افزود: جدول گذاری ضلع‌های شرقی و غربی از شمال به جنوب و بلعکس به صورت همزمان آغاز می‌شود و احداث سکو در محل ایستگاه‌های طرفین به طور همزمان است و پیش‌بینی ایستگاه‌های موقت در طرفین و استفاده از ایستگاه‌های موجود در جهت مخالف، احداث کانال، اجرای روسازی پیاده راه در ضلع‌های غربی و شرقی همزمان با نرده گذاری رفیوژ طرفین اجرا خواهد شد.

شهردار کرمانشاه در پایان با توجه موفقیت پروژه پیاده‌راه پارکینگ شهرداری در کنترل ترافیک و ایجاد دسترسی بهتر شهروندان، از شهروندان کرمانشاهی خواستار شد که با همراهی خود در راستای تسریع در اجرای این پروژه برای دستیابی به فردایی پر رونق برای شهر کرمانشاه و ایجاد رونق اقتصادی در این منطقه شهری یار شهرداری کرمانشاه باشند.

  • نویسنده : علی مرادی چقاکبودی
  • منبع خبر : مهر