به مناسبت گرامیداشت چهلمین چهل و یکمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین، بسیج حقوقدانان استان ۴۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را آزاد کردند.

به گزارش ایرسا آنلاین؛ در برنامه ای که به همین منظور به همت سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه در اداره کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان برگزار شد ، آئین آزاد سازی ۴۱ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد ، ارائه مشاوره تخصصی و معاضدت های حقوقی به زندانیان معسر و نیازمند با حضور گروه های جهادی حقوق دانان بسیجی و اهدای بسته های معیشتی کمک مؤمنانه به خانواده زندانیان صورت گرفت.

در این مراسم سردار ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در سخنانی اظهار داشت: یکی از عرصه های نقش آفرینی بسیج حضور در عرصه های تخصصی است که یکی از این بسترها سازمان بسیج حقوق دانان به عنوان متولی تخصصی حقوق و قضا در شجره طیبه بسیج است که امروز در راستای کمک به دستگاه قضایی و تسهیل گری خدمات حقوقی و قضایی به مردم و افراد نیازمند جهادی ورود کرده است و امروز هم شاهد این اقدام خوب و خداپسندانه بسیج حقوق دانان در آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد و ارائه خدمات مشاوره حقوقی ، وکالت رایگان و سایر خدمات حقوقی به زندانیان و توزیع بسته های معیشتی به خانواده زندانیان نیازمند هستیم.

سردار ریحانی در ادامه افزود: تفکر و فرهنگ بسیج مایه ترس دشمنان و امیدواری برای دوستان و بیمه شدن انقلاب است که حضرت امام (ره) بر اساس یک حکمت الهی این بسیج را خلق کرد و امروز که بیش از چهل سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد بر اساس همین تفکر به حمد خدا از همه ی چالش ها بیرون آمدیم .

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه همچنین اظهار داشت دستگاه قضایی در دوره جدید با مسئولیت حاج آقا رئیسی با یک نگاه تحولی و سازنده ورود کرده است که کار بسیار ارزشمندی است . سردار ریحانی با تقدیر از زحمات چند ساله ی آقای منصور بیگلری مدیر کل زندان های استان کرمانشاه و خدمات جهادی وی ، انتصاب آقای پوریانی مدیر کل جدید زندان های استان را تبریک گفت و برای وی آرزوزی موفقیت نمود.سردار ریحانی در خاتمه با تقدیر از نگاه مردمی رییس کل دادگستری استان جناب آقای دکتر توسلی زاده ابراز امیدواری کرد همه ی مدیران ما با نگاه بسیجی و اقدام انقلابی گره گشای مشکلات مردم باشند.

همچنین دکتر پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به نقش آفرینی سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه در عرصه های تخصصی اظهار داشت ، هر جا بسیج و فرهنگ بسیجی ورود پیدا کرده است ،کار ها به آسانی حل شده است و کمک به مردم توسط بسیج همیشه بوده است و امروز شاهد کمک بسیج حقوق دانان به زندانیان در خصوص آزادسازی ۴۱ زندانی هستیم که در واقع کمک بزرگی به ۴۱ خانواده محسوب می شود و امیدواریم این برنامه بسیار ارزشمند استمرار داشته باشد.

دکتر توسلی زاده در ادامه افزود:حضور بسیج و نیروهای بسیجی در کشور ما دارای یک انگیزه معنوی است و انگیزه مادی جایی ندارد و متکی به عقده و باورهای دینی است و حضور بسیجیان برای رسیدن به قرب الهی است که در سایر نظام های دنیا چنین چیزی وجود ندارد و حرکت امروز بسیج حقوق دانان کار بزرگ و ارزشمندی است که صورت گرفته است.

در این مراسم منصور بیگلری مدیر کل سابق زندان های استان نیز ضمن تشکر از اقدامات جهادی سپاه و سازمان بسیج حقوق دانان در خصوص توجه به زندانیان در سخنانی اظهار داشت: زندانیان بسیاری هستند که بخاطر بدهی مالی در زندان هستند که نیازمند کمک و مساعدت خیرین هستند و در این راستا سپاه حضرت نبی اکرم (ص) و سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه جهادی ورود کرده اند و امروز به مناسبت هفته مبارک بسیج مبادرت به آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد اقدام نموده اند که کار مؤثری است و از همه دستانداران این کار خیر تشکر می کنیم.

در حاشیه این مراسم مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه اظهار داشت: یکی از رسالت های ما جهاد حقوقی است که در این راستا کمیته آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در سازمان بسیج حقوق دانان به منظور کمک مؤمنانه به زندانیان راه اندازی گردیده و یکی از برنامه های این کمیته برنامه ریزی برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد است که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در یوم جاری تعداد ۴۱ نفر از زندانیان شناسایی شده و نیازمند با پیگیری های مستمر بسیج در تمامی شهرستان ها و پرداخت محکومیت های مالی آنان و جلب رضایت شاکیان و خواهان پرونده های آنان آزاد و به آغوش خانواده هایشان برگشتند.

بهرامی پور افزود : ارائه خدمات حقوقی و قضایی رایگان و معاضدت به زندانیان از امروز در استان آغاز خواهد شد و همزمان امروز ۸ گروه جهادی در ۸ زندان استان مشغول ارائه خدمات مشاوره های حقوقی به زندانیان هستند و همچنین تعداد ۲۰۰ بسته معیشتی نیز به خانواده های زندانیان نیازمند اهدا گردید.

بهرامی پور در ادامه از استمرار فعالیت های کمک مؤمنانه به زندانیان خبر داد و گفت ان شاالله با برنامه ریزی صورت گرفته این نهضت خدمت رسانی را ادامه خواهیم داد و افتخار می کنیم بتوانیم در این عرصه کمک کار دستگاه قضایی و سازمان زندان ها در جهت کاهش آمار زندانیان و کمک به آنان گام های مؤثری برداریم.

وی در ادامه از جامعه حقوقی ، خیرین و افراد نیکوکار برای مشارکت در این امر خداپسندانه دعوت نمود و آمادگی سازمان بسیج حقوق دانان را برای دریافت کمک های آنان جهت ساماندهی و مدیریت آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد اعلام کرد.

  • نویسنده : ارسلان زارعی تیرانی